Про трагічне викриття трьох криївок біля с. Миньківці

Дата: 04.01.2021 10:09

Ці трагічні події відбулися 27 жовтня 1944 року в околицях села Миньківці Дубенського ( тоді Вербського) району. Група солдатів ВВ НКВД Вербського гарнізону проводили чекістсько-військову операцію в селах Тур'я, Онишківці, Миньківці, Берег. О 8.00 при прочісуванні с. Миньківці в чистому полі приблизно  700 метрів від села, за допомогою сексота, було виявлено дві криївки. З однієї криївки вийшов хлопець та на окрик "СТОЙ" кинувся до найближчого лісу, але був вбитий. Троє інших хлопців почувши стрілянину, вийшли з криївки, та також кинулися бігти до лісу, але також були побиті. Після цих подій, той же сексот завів більшовиків до найближчого хутора, що неподалік села Миньківці, де також була криївка. Криївка була в хаті під ліжком. В тій криївці перебували: Стецюк Омелько Гнатович та Стецюк Онуфрій Костянтинович, прості жителі того хутора. Їм запропонували вилізти і після відмови їх постріляли... Всі шість тіл побитих хлопців більшовики привезли під саме село Миньківці та кинули в рів. Нещодавно  я спілкувався з місцевим жителем с. Миньківці з 1936 р.н, який мені розповів про цю трагедію.Тіла та лиця вбитих були сколені багнетами... На фото: перший з загиблих,Сиротюк Харитон(дід Юрія Сиротюка,одного з очільників ВО"Свобода"), могили загиблих та документ з архіву СБУ про ту подію. Маємо надію, що в скорому часі буде встановлено з допомогою Юрія Сиротюка та жителів села Миньківці достойний пам'ятник родичам та односельцям,що віддали свої життя за Україну. Пам'ятаймо!

Інформацію надав Анатолій Василюк