Смизька громада

Рівненська область, Дубенський район

Звіт про підсумки роботи закладів освіти Смизької селищної ради за 2020 — 2021 навчальний рік

Дата: 01.07.2021 16:38
Кількість переглядів: 664

У 2020-2021 роках робота відділу освіти, молоді, спорту, культури, туризму, Смизької селищної ради була направлена на реалізацію вимог Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту»,«Про культуру», на оптимізацію кількісних і якісних параметрів мережі дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів на виконання пріоритетних завдань щодо подальшого розвитку освіти громади, виконання річного плану роботи закладу.

Прогнозована перспективна мережа здобувачів освіти на найближчий період залишається невтішною в нашій територіальній громаді. Значною проблемою є постійне зменшення народжуваності. Тому питання оптимізації мережі закладів освіти лишається відкритим. Реорганізація закладів освіти не лише значно зекономить кошти громади,а головне – дасть можливість дітям отримати якісні знання. Рішенням позачергової сесії № 541 було затверджено План заходів з оптимізації закладів освіти Смизької селищної ради на 2021 рік, який виконаний частково.

У 2020-2021 навчальному році фукціонують 5 ЗЗСО (1 заклад із дошкільною групою): Смизька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Смизької селищної ради, КЗ «Студянський ліцей Смизької селищної ради», КЗ «Березька гімназія Смизької селищної ради», КЗ «Шепетинська гімназія Смизької селищної ради», КЗ «Тур’янська гімназія Смизької селищної ради» та три заклади дошкільної освіти: Смизький ЗДО, Студянський ЗДО, Березький ЗДО.

Штатна чисельність усіх працівників закладів освіти складала: педагогічні працівники ЗЗСО - 149 осіб, технічний персонал – 65 осіб, педагогічні працівники ЗДО – 23 особи, технічний персонал – 37 осіб.

Станом на 1 червня 2021 року у закладах освіти є такі вакантні посади: вчитель фізики (КЗ «Шепетинська гімназія Смизької селищної ради»), вчитель хімії (Смизька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Смизької селищної ради), практичний психолог ЗДО (Смизький ЗДО), музичний керівник ЗДО (Студянський ЗДО).

Задля забезпечення якісної та доступної для кожної дитини освіти у 2020 році за кошти державного бюджету та співфінансування місцевого бюджету Смизькою ЗОШ І-ІІІ ступенів було придбано обладнання для харчоблоку. На придбання була надана субвенція з державного бюджету в сумі 317 900 грн відповідно до розпорядження КМУ від 27.11.2019 р. № 1106.

Усі заклади загальної середньої освіти підключені до Інформаційної системи управління освітою (ІСУО), заклади дошкільної освіти – до Державної інформаційної системи освіти (ДІСО).

Заклади загальної середньої освіти працюють за проектом нового Державного стандарту початкової загальної освіти, що забезпечує реалізацію Концепції «Нової української школи». У 2020 році на організацію освітнього середовища першокласників отримано 430 930 грн державної субвенції. Нестача коштів на обладнання та забезпечення освітнього процесу компенсувалася коштами місцевого бюджету (співфінансування для закупівлі сучасних меблів для початкових класів НУШ становить 2020 році – 48 100 грн, із місцевого бюджету).

Протягом звітного періоду усі учителі початкової школи, вчителі англіської мови, вчителі фізичного виховання, які викладають у початкових класах НУШ закладів освіти громади пройшли навчання під час тренінгів, які проводилися тренерами Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на базі та онлайн-курси на освітній платформі Ed-era за Концепцією «Нова українська школа». Курсова підготовка здійснювалася згідно з перспективним планом. Із березня 2020 року усі курси підвищення кваліфікації проходять у режимі онлайн.

Щоб створити умови для підвищення кваліфікації керівних кадрів і педагогічних працівників закладів освіти для реалізації державних стандартів освіти, застосування освітніх технологій і методів навчання, ефективних способів взаємодії всіх учасників освітнього процесу, керівництво громади ухвалило рішення про співпрацю освітян Смизької селищної ради з Комунальною установою "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Дубенської міської ради. Працівники центру надають комплексну методичну допомогу керівникам і педагогічним працівникам закладів на замовлення, консультаційні послуги у викладанні навчальних предметів, упровадженні нових методик, технологій, інтерактивних форм навчання учнів та дорослих.

У 2020/2021 н. р. в освітніх закладах громади атестація здійснювалась згідно з перспективним планом та на основі комплексної оцінки рівня кваліфікації педагогічної майстерності, результатів діяльності педагогічних працівників, відвідування уроків, позакласних заходів, здійснення ґрунтовного аналізу освітнього процесу. У квітні 2021 році 28 педагогічних працівників закладів освіти Смизької селищної ради підтвердили та підвищили свій кваліфікаційний рівень атестаційною комісією ІІ рівня при відділі освіти, культури, туризму, молоді та спорту Смизької селищної ради.

З метою розвитку педагогічної майстерності, виявлення талановитих творчих педагогів, широкого обміну досвідом педагогічні працівники закладів освіти громади взяли участь у ІІ етапі XVIІІ обласного конкурсу-ярмарки педагогічної творчості. 4 роботи були представлені педагогами закладів дошкільної освіти (Смизький ЗДО, Студянський ЗДО, Березький ЗДО), 2 роботи - вчителями початкової ланки (КЗ «Березька гімназія Смизької селищної ради» та КЗ «Шепетинська гімназія Смизької селищної ради», 1 робота - вчителем фізики (КЗ «Березька гімназія Смизької селищної ради»).

В ЗЗСО у 2020/2021 н. р. навчалося 956 здобувачів освіти згідно звіту ЗНЗ 1. Завершення навчального року 01.06.2021 р. відбулося у трьох закладах загальної середньої освіти (КЗ «Березька гімназія Смизької селищної ради», КЗ «Шепетинська гімназія Смизької селищної ради», КЗ «Тур’янська гімназія Смизької селищної ради»), 04.06.2021 р. в одному закладів загальної середньої Смизької освіти (Смизька ЗОШ І-ІІІ ступенів Смизької селищної ради), 08.06.2021 р. в одному закладі загальної середньої освіти (КЗ «Студянський ліцей Смизької селищної ради»). Свідоцтва про базову освіту отримали 97 здобувачів освіти, 5 з яких з відзнакою. Свідоцтва про повну загальну середню освіту отримали 30 здобувачів освіти, один випускник отримав срібну медаль та три випускники отримали золоті медалі (Смизька ЗОШ І-ІІІ ступенів Смизької селищної ради). Заняття у ЗЗСО Смизької селищної ради проводилися очно та дистанційно в залежності від епідемологічної ситуації.

У закладах дошкільної освіти здобували у 2020/2021 н. р. дошкільну освіту 206 дітей, згідно звіту 85-К, серед яких 81 дитина віком 6 – 7 років.

Заклади освіти взяли участь у відзначенні Міжнародного дня дитячої книги, Дня пам’яті 35-ї річниці Чорнобильської трагедії, акції до Всесвітнього дня здоров’я, циклі заходів до Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом, Дня матері, Міжнародного дня сім’ї, Дня пам’яті жертв політичних репресій, Міжнародного дня захисту дітей, в святково-благодійних заходах, присвячених Дню Святого Миколая. У квітні 2021 року проходив Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров’я». Участь взяли агітбригади двох ЗЗСО (КЗ «Березька гімназія Смизької селищної ради», КЗ «Студянський ліцей Смизької селищної ради»), де представники Студянського ліцею вибороли 3 місце. У березні було проведено конкурс читців-декламаторів, юних поетів «В Тарасовій думі, у Лесиній пісні». Приємно те, що до конкурсу залучились усі ЗЗСО.

В закладах громади проводяться різноманітні спортивно-оздоровчі заходи. У квітні на базі КЗ «Шепетинська гімназія Смизької селищної ради» проводився спортивний захід «Розминка від чемпіона», діти всіх ЗЗСО долучилися до Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед учнів «Рух – це здорово». Проводяться заходи, присвячені Дню фізичної культури. Фізкультурно-оздоровчою роботою охоплено 100 учнів ЗЗСО. Гуртки з оздоровчої фізкультури працюють на базі КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості». У центрі займається 160 дітей. В спортивних гуртках при КЗ «Центр культури, дозвілля, туризму, молоді та спорту» займаються вільною боротьбою та боксом 29 дітей.

У закладах освіти організовано гаряче харчування учнів. Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим.

Середня вартість в ЗЗСО 8 грн в день для буфетного харчування, 17.00 грн в день для гарячого харчування. Відповідно до п. 1 ч. 3 ст.56 ЗУ «Про освіту» в шкільних їдальнях проводиться за рахунок коштів місцевого бюджету безкоштовне харчування дітей пільгових категорій:

– дітей-сиріт;

– дітей, позбавлених батьківського піклування;

– дітей з сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

– дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах та за індивідуальною формою навчання;

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 56 ЗУ «Про освіту» безкоштовним харчуванням забезпечуються учні ЗЗСО 1 – 11 класів із числа:

– дітей-напівсиріт;

– дітей, батьки яких брали участь в АТО та операції об’єднаних сил, дітей, батьки яких загинули під час проведення АТО та ООС;

– дітей з інвалідністю.

Діти групи продовженого дня також охоплені гарячим харчуванням.

У закладах дошкільної освіти Смизької селищної ради забезпечується за рахунок залучення бюджетних та коштів батьків (відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» (ст.35) «Організація харчування дітей у дошкільному навчальному закладі». Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що не перевищує 50 % (у міській місцевості) та 30 % (у сільській місцевості) від вартості харчування на день. За рахунок держави утримуються діти із малозабезпечених сімей і ті, батьки яких є учасниками АТО. Зменшується розмір плати за харчування на 50 % для сімей, які мають трьох і більше дітей до 18 років

В закладах затверджений 3-х разовий режим харчування.

Харчування здійснюється згідно з двотижневим меню (на осінній, зимовий, весняний, оздоровчий періоди). В ЗДО дотримуються межі передбачених коштів. Меню різноманітне. Діти вживають рибу, м’ясо, молоко, сири, тощо. 

Аналіз виконання норм харчування за 2020/2021 н. р. показав, що  харчування дітей у закладі дошкільної освіти здійснювалось наближено до норм, було раціональним, збалансованим, різноманітним.

Протягом 2020/2021 н. р. спостерігалось виконання норми по споживанню лише таких продуктів, як олія, цукор, соки.

Затвердження батьківської плати за харчування дітей у закладах Смизької селищної ради розглядалося у вересні 2019 року (рішення від 26 вересня 2019 року № 1559 «Про затвердження батьківської плати за харчування дітей в дошкільних навчальних закладах Смизької селищної ради»). Вартість трьохразового харчування дитини в день становить 40.00 грн ( з них батьківська плата становить 40 % - 16.00 грн, державні кошти 60 % – 24.00 грн), вартість двохразового харчування в день – 30 грн (12 грн – батьківська плата, 18 грн – державні кошти).

Аналіз щоденних норм харчування та хімічного складу їжі показав, що діти дошкільного віку білків, жирів і вуглеводів отримують в недостатній кількості, внаслідок чого калорійність їжі знижена. Недовиконання норм продуктів харчування викликане невідповідністю вартості продуктів із вартістю оплати за харчування.

Враховуючи поправки до «Організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» від 24 березня 2021 року, аналіз щомісячних середніх цін на продукти на одну дитину, аналіз виконання норм харчування дітей у ЗДО, для раціонального, збалансованого харчування дитини необхідно збільшити плату (50 грн, 40 грн). Тому пропоную це питання вивчити, щоб на черговій сесії прийняти відповідне рішення.

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування у ЗЗСО та ЗДО ведеться відповідно до ст. 56 Закону України «Про освіту», ст. 21 Закону України «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту» (ст. 35), «Про дитяче харчування», постанов Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних закладах», від 17.04.2006 № 298/227 «Про затверджнення Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах». З метою правильної організації харчування учнів у закладах загальної середньої та закладах дошкільної освіти здійснюється постійний контроль. Впровадження системи НАССР є обов’язковою умовою для гарантії безпечного харчування дітей.

Питання забезпечення доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами в громаді є одним із завдань освіти. Відповідно до частини 6 статті 3 Закону «Про освіту» кожен ЗЗСО громади повинен створювати всі належні умови для здобуття освіти за місцем проживання, забезпечуючи різні форми навчання дітям із особливими освітніми потребами та інвалідністю з урахуванням індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів.

У 2020/2021 н. р. для чотирьох дітей з особливими освітніми потребами Смизької ТГ на базі Смизької ЗОШ І-ІІІ ступенів та КЗ «Березька гімназія Смизької селищної ради» було організовано інклюзивне навчання та для для чотирьох дітей з особливими освітніми потребами було організовано індивідуальне навчання. Підписано договір з ІРЦ Варковицької сільської ради, на базі якого обстежуються та отримують висновок із комплексною оцінкою діти Смизької ТГ.

 

 

Начальник відділу                                                              Валентина НАГОРНА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь