Смизька громада

Рівненська область, Дубенський район

ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ СМИЗЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Дата: 01.07.2021 16:40
Кількість переглядів: 335

 

1. Аналіз ефективності мережі закладів освіти громади за 2020/2021 навчальний рік

Освіта є важливим визначальним чинником соціально-економічного та духовного розвитку суспільства й реалізує запити громадян щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти.

Забезпечення рівного доступу до якісної освіти є одним із пріоритетних напрямів реалізації державної освітньої політики. Основними завданнями розвитку системи освіти Смизької селищної територіальної громади на 2021 рік є охоплення навчанням і вихованням дітей, забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти, економічних і соціальних гарантій для професійної самореалізації педагогічних працівників, розвитку матеріально-технічної бази закладів освіти.

Мережа закладів системи дошкільної та загальної середньої освіти Смизької ТГ у 2020-2021 навчальному році включає: 5 навчальні заклади загальної середньої освіти, із них:

 •  Смизька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Смизької селищної ради, опорна школа з філіямию - Мартинівська філія І ступеня та Старомиколаївська філія І ступеня;
 • КЗ «Студянський ліцей Смизької селищної ради»;
 • КЗ «Березька гімназія Смизької селищної ради» з двома філіями: філія села Комарівка та філія села Миньківці;
 • КЗ «Шепетинська гімназія Смизької селищної ради» з 1 дошкільною групою,
 • КЗ «Тур’янська гімназія Смизької селищної ради» з 1 дошкільною групою,
 •  три заклади дошкільної освіти: Смизький ЗДО, Студянський ЗДО, Березький ЗДО,
 • два заклади позашкільної освіти: КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості Смизької селищної ради»,
 • Початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад «Смизька дитяча музична школа Смизької селищної ради».

4 дитини з особливими освітніми потребами у 2 закладах загальної середньої освіти охоплено інклюзивною формою навчання та для 4 дітей було організоване навчання за індивідуальною формою.

Освітній процес закладів Смизької селищної ради для 1163 вихованці забезпечували 172 працівники освіти.

У 2020-2021 навчальному році у 69 класах 5 закладів загальної середньої освіти навчається 956 учнів. Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» максимальна кількість учнів у класі становить 30. Середня наповнюваність у закладах загальної середньої освіти Смизької селищної ради 13,8. Найбільша наповнюваність класів у Смизькій ЗОШ І-ІІІ ступенів (23,4), Шепетинська гімназія (14,2), Студянський ліцей (11,4), Березька гімназія (10,3), Тур’янська гімназія (6,1).

Аналіз мережі закладів загальної середньої освіти свідчить, що найнижча середня наповнюваність у 1-4 класах (11,5). У розрізі закладів загальної середньої освіти найнижча середня наповнюваність 1-4 класів у філії села Комарівка Березької гімназії (5), у філії села Миньківці Березької гімназії (5,5), в Мартинівській філії І ступеня Смизької ЗОШ І-ІІІ ступенів (5,5), у Тур’янській гімназії (6).

У закладах дошкільної освіти здобували у 2020/2021 н. р. дошкільну освіту 206 дітей.

Смизький ЗДО – 108 дітей;

педпрацівники – 11 осіб;

техперсонал – 20 осіб;

відвідування закладу дітьми – 49,9 %.

Студянський ЗДО – 37 дітей;

педпрацівники – 5 осіб;

техперсонал – 6 осіб;

відвідування закладу дітьми – 76,7 %.

Березький ЗДО – 42 дитини;

педпрацівники – 6 осіб;

техперсонал – 9 осіб;

відвідування закладу дітьми – 56,4 %.

Шепетинська гімназія (дошкільна група) – 15 дітей

педпрацівники – 1 особа;

техперсонал – 2 особи;

відвідування закладу дітьми – 53,6 %.

 

2. Стан фінансування галузі у 20202/2021 навчальному році, джерела фінансування, проблеми та шляхи їх вирішення.

Якість освіти базується на двох ключових орієнтирах – це фаховий педагог та сучасна матеріальна база. Бюджет освіти у 2020/2021 н. році становив 34 315 742 грн

ЗЗСО – освітня субвенція становить 17 804 583 грн, з місцевого бюджету - 9 407 673 грн (оплата праці техперсоналу, оплата енергоносіїв, продукти харчування, медикаменти, оплата послуг);

34 909 грн – для надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами (організація інклюзивних класів, організація індивідуального навчання).

Якщо говорити про вартість утримання одного учня в рік, то середня вартість становить 29 085 грн по громаді. Найдешевше для громади є надання освітніх послуг учневі Смизької ЗОШ І-ІІІ ступенів – 23 051 грн, Шепетинської гімназії – 27 681 грн, Студянського ліцею – 36 400 грн, Березької гімназії – 40 067 грн та 50 891 грн обходиться освітній процес для Тур’янської гімназії.

Для закладів дошкільної освіти бюджет становить загальна сума 6 070 262 грн:

Заробітна плата – 2 496 935 грн

Продукти харчування – 492 792 грн

Інші витрати – 535 791 грн

Вартість утримання однієї дитини в ЗДО:

Смизький ЗДО – 37 549 грн

Студянський ЗДО – 56 000 грн

Березький ЗДО – 56 085 грн

КЗ «Шепетинська гімназія» (дошкільний підрозділ) - 27 474 грн.

Заклади позашкільної освіти – 343 222 грн виділено для функціонування КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості»:

820 999 грн для функціонування Початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу «Смизька дитяча музична школа Смизької селищної ради»:

Зарплата – 814 517;

На придбання – 6 482.

У 2020 році за рахунок залишку коштів освітньої субвенції Смизькою ЗОШ І-ІІІ ступенів було придбано обладнання для харчоблоку. На придбання було використано 317 900 грн відповідно до розпорядження КМУ від 27.11.2019 р. № 1106.

 

3. Аналіз стану харчування у закладах дошкільної та загальної середньої освіти громади, підвозу дітей до місць навчання.

Організовуючи процес харчування в закладах освіти громади, значна увага приділена забезпеченню раціональним та повноцінним харчуванням дітей: використання різноманітного асортименту продуктів, що гарантує достатній вміст необхідних мінеральних речовин та вітамінів; дотримання режиму харчування, що відповідає фізіологічним особливостям дітей різного віку, суворого дотримання технологічних вимог при приготуванні їжі, забезпечення правильної обробки харчових продуктів.

Варто зазначити, що на виконання Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про повну загальну середню освіту», постанов Кабінету Міністрів України від 19 червня 2002 року № 856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах», від 02 жовтня 2004 року № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», наказу Міністерства освіти і науки України від 21 листопада 2002 року № 667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах» (зі змінами), рішення сесії Смизької селищної ради від 26 вересня 2019 року № 1559 «Про затвердження батьківської плати за харчування дітей в дошкільних навчальних закладах Смизької селищної ради», рішення сесії Смизької селищної ради від 26 серпня 2020 року № 2476 «Про організацію харчування дітей в ЗЗСО Смизької селищної ради» з метою забезпечення запровадження єдиної системи організації якісного та повноцінного харчування учнів та вихованців закладів освіти встановлено грошові норми харчування:

вартість харчування на 2020/2021 навчальний рік для вихованців закладів дошкільної освіти селищної ради:

- для груп з триразовим харчуванням в розмірі 40 грн (40 % батьківські кошти – 16 грн, 60 % - кошти місцевого бюджету – 24 грн);

- для груп з дворазовим харчуванням в розмірі 30 грн (батьківські кошти - 12 грн, кошти місцевого бюджету – 18 грн).

Від батьківської плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти повністю звільняються батьки, або особи, які їх замінюють. Це такі пільгові категорії:

- діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування;

- діти сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

- діти учасників АТО;

- діти загиблих в АТО;

- діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних групах;

- діти з інвалідністю;

Зменшено розмір плати за харчування на 50% для батьків у сім’ях, яких троє і більше дітей до 18 років

Вартість одноразового харчування на 2020/2021 рік для учнів закладів загальної середньої освіти в розмірі 8 грн буфетна продукція, 17 грн – гаряче харчування.

Загальна кількість здобувачів освіти 956 осіб, з них охоплено всіма видами харчування - 919 осіб. Від батьківської плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти повністю звільняються батьки, або особи, які їх замінюють. Це такі пільгові категорії:

- діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування;

- діти-напівсироти;

- діти сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

- діти учасників АТО;

- діти загиблих в АТО;

- діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах;

- діти з інвалідністю;

Раціональне харчування тих, хто навчається - одна з умов створення здоров`язберегаючого середовища, зниження негативних ефектів і наслідків функціонування системи освіти. В закладах освіти запроваджується система безпечності харчових продуктів НАССР. Харчування в закладах освіти здійснюється згідно з двотижневим меню та будується на дотриманні трьох основних принципів:

 • забезпечення відповідності енергетичної цінності раціону харчування енергозатратам організму;
 • задоволення фізіологічних потреб організму у визначеній кількості енергії і співвідношенні у харчових речовинах;
 • дотримання оптимального режиму харчування, тобто фізіологічно обґрунтованого розподілу кількості споживаної їжі протягом дня.

В Смизькій громаді організовано підвезення учнів та педагогічних працівників сільської місцевості, що проживають за межею пішохідної доступності до закладів освіти, до місця навчання (роботи) і додому. Для підвезення використовуються шкільні автобуси. Один автобус перебуває на балансі Смизької ЗОШ І-ІІІ ступенів. До опорного закладу здійснює підвіз 64 дитини, проходячи шлях 46 км/день. Разом з тим, цей же автобус обслуговує КЗ «Шепетинська гімназія». До цього освітнього закладу доїжджає 56 дітей, шлях проходження – 20 км.

На балансі КЗ «Студянський ліцей» перебуває шкільний автобус, який довозить до місця навчання 28 дітей, проходячи відстань 32 км.

На балансі КЗ «Березька гімназія» перебуває шкільний автобус, який довозить 35 дітей із 4 сіл, проходячи 32 км. Це й же автобус обслуговує КЗ «Турянська гімназія», до закладу доїжджає 33 дитини, проходячи 56 км.

з/п

 

Заклад освіти

Кілометраж за 1 день

Кількість

учнів,

що підво

зяться

Населені пункти

1

Смизька ЗОШ І-ІІІ ступенів

46

64

3: Мартинівка, Буща, Стара Миколаївка

2

КЗ «Студянський ліцей»

32

28

2: Стара Миколаївка, хутір Видранка

2

КЗ «Березька гімназія»

32

35

4: Тур’я, Сапанівчик, Миньківці, Комарівка

3

КЗ «Тур’янська гімназія»

56

33

3: Онишківці, Сапанівчик, Миньківці

4

Шепетинська гімназія

20

56

2: Стара Миколаївка, хутір

 

4. Інформатизація та комп’ютеризація шкіл громади, наявність високошвидкісного Інтернету.

Для сучасного суспільства впровадження інноваційних технологій в освіту має не стільки теоретичне, скільки прагматичне значення, оскільки в умовах глобалізації воно стосується розвитку та перспектив, які пов’язані з так званими «високими технологіями».

Смизька ЗОШ І-ІІІ ступенів:

 • Два комп’ютерних класи (загальна кількість комп’ютерів 20 шт.);
 • Мультимедійні комплекси (ноутбук, інтерактивна дошка, проектор) – 7 шт. (кабінети: фізики, хімії, біології, географії, інформатики, математики – 2);
 • 3 комплекти (проектор, проекційний екран, ноутбук);
 • Телевізори – 18 шт.;
 • Ноутбуки – 11 шт.;
 • Інтерактивна панель – 1 шт.

Студянський ліцей:

 • 1 комп. клас (загальна кількість комп’ютерів 9 шт.);
 • Ноутбуки – 5;
 • 1 комплект (проектор, проекційний екран);
 • Телевізори – 4.

Березька гімназія

 • Комп’ютерний клас 1 (загальна кількість комп’ютерів – 17 шт.)
 • Ноутбуків – 9;
 • Телевізорів – 8;
 • Проектор + проекційний екран – 1.

Шепетинська гімназія:

 • Комп’ютерний клас 1 (загальна кількість комп’ютерів – 7 шт.)
 • Ноутбуків – 4 шт.
 • Телевізори – 7 шт.

Турянська гімназія:

 • Комп’ютери – 3 шт.
 • Ноутбуки – 6 шт.
 • Телевізори – 4 шт.

В професійній діяльності учителя, як інформаційний ресурс, величезного значення набув Інтернет. Сьогодні Інтернет для вчителя є не просто корисним, а необхідним.

В усіх закладах освіти громади наявний високошвидкісний Інтернет (100 Мбіт/с) та Wi-Fi по всіх приміщеннях, у філіях – по 30 мБ, у ЗДО – по 10 мБ.

Школа в усі часи була і залишається своєрідною моделлю, дзеркалом, яке відбиває життя і проблеми свого суспільства, тому освіта сьогодні - важливий чинник управління змінами суспільства. Вона має стати засобом підвищення добробуту громадян, чинником емоційної стабільності і гарантом безпеки країни. А для цього система освіти повинна забезпечити учням якісну освіту з урахуванням індивідуальних особливостей і здібностей, батькам - упевненість за долю дітей, працівникам освіти - гідні умови праці і життя, умови для професійного росту, самореалізації.

 

5. Результативність роботи закладів освіти громади у 2020/2021 навчальному році.

Смизька ЗОШ І-ІІІ ст.

За результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2021р. 2 учнів 11 класу отримали по 196 балів з англійської мови (профільний рівень) та 2 учнів з математики отримали 193 та 194 бали.

Всеукраїнська олімпіада «Всеосвіта-весна» 2021р. Інформатика:

І місце – 1

Всеукраїнська олімпіада «Всеосвіта-весна» 2021р. Українська мова:

І місце – 3

ІІ місце – 10

ІІІ місце – 8

Всеукраїнська олімпіада «Всеосвіта-весна» 2021р. Математика:

І місце - 1

ІІ місце - 2

ІІІ місце – 5

Всеукраїнська олімпіада «Всеосвіта-весна» 2021р. Я досліджую світ:

ІІІ місце – 2

Всеукраїнська олімпіада «Всеосвіта-весна 2021" Літературне читання:

І місце – 1

Всеукраїнський конкурс «STOPбулінг» від проекту «На Урок»:

І місце – 8

ІІ місце - 5

Всеукраїнський конкурс «Безпечний інтернет 2.0» від проекту «На Урок»:

І місце – 5

ІІ місце – 4

ІІІ місце - 3

Освітній проект VIII Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На урок» (Зима - 2021) 

математика: І місце - 6

ІІ місце – 3

ІІІ місце – 2,

предмети початкової школи:

українська мова: І місце – 7

ІІ місце – 5

ІІІ місце – 1

Я досліджую світ: ІІ місце - 2

ІІІ місце – 2

Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На урок» (Весна -2021)

українська мова: І місце -2

математика: ІІ місце – 2

Я досліджую світ: ІІІ місце - 2

Всеукраїнський конкурс «Як це працює?» На Урок:

Диплом І ступеня – 6

Диплом ІІ ступеня – 8

Диплом ІІІ ступеня – 1

Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» осінь 2020 з предметів початкової школи:

І місце - 1

Всеукраїнська олімпіада «Всеосвіта-осінь» 2020 р.Українська мова:

ІІІ місце - 1

Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» з математики

Диплом І ступеня - 2

Диплом ІІ ступеня- 3

Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» з предметів початкової школи:

Диплом І ступеня - 3

Диплом ІІ ступеня - 1

Диплом ІІІ ступеня - 1

VII Всеукраїнська Інтернет- олімпіада «На Урок»  2020  Математика:

Диплом І ступеня - 5

Диплом ІІ ступеня - 3

Диплом ІІІ ступеня - 1

VII Всеукраїнська Інтернет-олімпіада «На Урок»  2020 Українська мова:

Диплом І ступеня - 4

Диплом ІІ ступеня - 3

Диплом ІІІ ступеня - 2

VII Всеукраїнська Інтернет-олімпіада «На Урок»  2020  Інформатика:

Диплом І ступеня  - 8

Диплом ІІ ступеня - 2

VII Всеукраїнська Інтернет-олімпіада «На Урок»  2020  Англійська мова:

Диплом І ступеня - 4

Диплом ІІІ ступеня - 1

КЗ «Березька гімназія Смизької селищної ради»

Українська мова і література:

Всеукраїнській олімпіаді «Всеосвіта Зима- 2020-2021»

ІІІ місце – 1

VІІІ Всеукраїнської інтернет–олімпіади «На урок»

ІІ місце

-Відзнака за успішне проходження усіх ІV етапів у Марафоні з української мови імені Петра Яцика, що проходив у 2021 році на платформі “HUMAN “;

Фізична культура:

І місце у районних змаганнях із шашок;

ІІІ місце в обласних змаганнях із шашок;

Історія:

Всеукраїнській олімпіаді "Всеосвіта Зима 2020-2021"

ІІІ місце - 1

VIII Всеукраїнської інтернет-олімпіади "На урок"

диплом ІІІ ступеня з історії України - 1

Всеукраїнській олімпіаді «Всеосвіта Весна – 2021»

ІІ місце - 1

КЗ «Студянський ліцей Смизької селищної ради»

Одинадцята Міжнародна природознавча гра «Геліантус» - 12 призових місць

Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник» - 13 призових місць

Міжнародний етап математичного конкурсу «Кенгуру» - 4 відмінно

Олімпіада з математики (організатор - Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна) – 4

Олімпіада «На урок» біологія:

ІІ місце – 1

Математика:

ІІ місце - 2

ІІІ місце – 1

Всеукраїнський етап математичного конкурсу «Кенгуру»

І місце – 3

ІІ місце - 2

 

6. Перспективні плани щодо трансформації мережі закладів освіти громади з метою створення оптимальних умов для навчання та виховання учнів.

Забезпечення рівного доступу до якісної освіти є одним із пріоритетних напрямів реалізації державної освітньої політики. Основними завданнями розвитку системи освіти Смизької селищної ради на 2021 рік є охоплення навчанням і вихованням дітей, забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти, економічних і соціальних гарантій для професійної самореалізації педагогічних працівників, розвитку матеріально-технічної бази закладів освіти. Основними чинниками, що негативно впливають на якість освіти є:

 • малокомплектність 10-11 класів у сільській місцевості, неможливість забезпечення вибору учнями профільності навчання;
 • соціальні проблеми сільської школи (значне зменшення кількості учнів, недовантаженість фахівців) не сприяють залученню в них молодих педагогів;
 • недостатнє фінансування закладів освіти, неналежна матеріальна база.

Одним із шляхів вирішення зазначених питань є оптимізація мережі закладів освіти Смизької селищної ради.

Оптимізація шкіл викличе проблему підвозу учнів закладів до опорної школи. У закладах загальної середньої освіти, що ввійдуть до системи освіти Смизької ТГ наявні 3 автобуси. Провівши детальний аналіз щодо можливого підвозу учнів, виявлено, що є потреба у придбанні ще 2 шкільних автобусів. На час вирішення проблеми можливе залучення перевізників.

Виходячи із зазначеного вище необхідно: придбати 2 шкільних автобуси для забезпечення підвозу учнів шкіл, де відбудеться оптимізація.

 

Перспективний план трансформації мережі закладів освіти

Смизької територіальної громади

 

Приведення у відповідність до Закону України «Про повну загальну середню освіту» типів закладів загальної середньої освіти

Смизької селищної ради шляхом створення гімназій

на базі існуючих закладів загальної середньої освіти

 

№ з/п

Назва закладу освіти

Припинення набору 10 класів

Рішення про створення гімназії

1

КЗ «Студянський ліцей Смизької селищної ради»

 

01.09.2022 р.

01.09.2023 р.

2

Смизька ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

01.09.2023 р.

01.09.2024 р.

 

Планова мережа ЗЗСО

з/п 

Назва закладу

2022/2023 н. р

2023/2024 н. р

класів

учнів

класів

учнів

1.

Смизька ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

21

515

21

515

2.

Старомиколаївська філія І ступеня Смизької ЗОШ

 

4

46

4

56

3.

КЗ «Студянська гімназія

Смизької селищної ради»

 

9

106

9

103

4.

КЗ «Шепетинська гімназія Смизької селищної ради»

 

9

125

9

125

5.

КЗ «Березька гімназія Смизької селищної ради»

 

9

162

9

170

Освіта Смизької селищної ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь