Смизька громада

Рівненська область, Дубенський район

ІНФОРМАЦІЯ начальника відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Смизької селищної ради Валентини Нагорної «Про готовності закладів освіти Смизької селищної ради до нового 2021-2022 навчального року»

Дата: 13.08.2021 12:35
Кількість переглядів: 328

На виконання розпорядження селищного голови від 05.08.2021 № 180 «Про перевірку готовності закладів освіти Смизької селищної ради до нового навчального року», за участі представників відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Смизької селищної ради, Дубенського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області з метою встановлення рівня готовності закладів освіти до навчального року робочою групою здійснено оцінювання стану готовності закладів до нового навчального року за всіма напрямами діяльності.

Підготовка закладів дошкільної, загальної середньої освіти до нового навчального року й роботи в осінньо-зимовий період здійснювалася у відповідності до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту».

11 серпня цього року проведено об’їзд-огляд стану готовності закладів освіти селищної ради до нового навчального року та опалювального сезону.

Комісія працювала у 8 закладах освіти. Під час перевірки особлива увага членів комісії була зосереджена на ході проведення ремонтних робіт, обладнанні навчальних кабінетів, спортивних залів, приміщень соціально-побутового призначення (харчоблоків, туалетів, теплопунктів), покрівель, облаштуванні територій, виконанні заходів з протипожежної безпеки, забезпеченню закладів освіти засобами для здійснення протиепідемічних заходів, дотриманню вимог з охорони праці.

Для задоволення освітніх потреб населення громади у 2021-2022 навчальному році буде функціонувати 5 закладів загальної середньої освіти, 3 заклади дошкільної освіти, КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості», Смизька музична школа.

Здобуття дошкільної освіти в громаді забезпечують 3 дошкільні установи, 1 дошкільна група при гімназії. Фактичне число груп – 9.

На проведення ремонтних робіт у дитячих навчальних закладах залучено 53 437 грн. Із них 12 200 грн – позабюджетні кошти, 41 237 грн – бюджетні кошти.

Смизький заклад дошкільної освіти потребує капітального ремонту даху, Березькому закладу дошкільної освіти необхідно провести заміну холодильника, побутової плити на промислову з духовою шафою, побутової витяжки на промислову, забезпечити харчоблок додатковими розробковими столами, мийними ваннами, забезпечити другу групу спортивно-ігровим майданчиком та тіньовим навісом. Студянський заклад дошкільної освіти підготовлений належним чином. Рекомендовано облаштувати тіньові завіси на ігрових майданчиках та замінити побутову витяжку промисловою.

За попередніми даними у загальноосвітніх закладах освіти громади здобуватиме освіту 968 учнів (2020-2021 н.р. – 957 учнів). Показник середньої наповнюваності класів у школах громади у новому навчальному році становить в середньому 14,4.

Через погіршення демографічної ситуації у громаді зберігається тенденція щодо зменшення кількості учнів. У зв’язку з відсутністю учнівського контингенту у філії села Комарівка КЗ «Березька гімназія Смизької селищної ради» триває процес закриття закладу. У філії села Онишківці КЗ «Тур’янська гімназія Смизької селищної ради» освітній процес призупинено ще у 2020 році.  

У 2021 – 2022 н. р. заклади освіти продовжують впровадження вимог концепції Нова українська школа. Враховуючи освітню реформу, здійснювалась перевірка готовності закладів освіти до роботи в умовах Нової української школи.

До першого класу очікується 101 учень, що у порівнянні з минулим навчальним роком та ж сама кількість дітей. Найменше першокласників передбачається в КЗ «Тур’янська гімназія Смизької селищної ради» - в перший клас піде 4 дитини. Там буде організоване індивідуальне навчання. В Мартинівській філії І ступеня Смизької ЗОШ І-ІІІ ступенів буде 5 першокласників, у Старомиколаївській філії І ступеня Смизької ЗОШ І-ІІІ ступенів – 8 учнів піде до першого класу.

Цього року до десятих класів прийде 37 учнів (2020-2021 н.р. – 40 учні).

На сьогоднішній день у закладах освіти налічується 104 одиниці комп’ютерної техніки, з них 65 входять до складу НКК. Коефіцієнт технічної забезпеченості шкіл громади комп’ютерною технікою становить 9 учнів на 1 комп’ютер (при нормі 10 учнів на 1 компютер). Один заклад із числа всіх закладів загальної середньої освіти не має комп’ютерного класу (КЗ «Тур’янська гімназія Смизької селищної ради»). До мережі Інтернет мають доступ усі заклади загальної середньої освіти. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 403 від 21.04.2021 року планується закупити за кошти державної субвенції та співфінансування з місцевого бюджету 6 ноутбуків для забезпечення освітнього процесу.

Здобуття повної загальної середньої освіти на сучасному етапі є не лише конституційним правом, а й обов’язковою нормою.

Щороку у загальних середніх закладах освіти навчаються діти з особливими потребами. У 2020-2021 навчальному році діяло чотири інклюзивні класи: на базі Смизької ЗОШ І-ІІІ ступенів 3 класи та КЗ «Березька гімназія Смизької селищної ради» - 1 клас. У 2021 – 2022 н. р. плануємо відкрити ще один інклюзивний клас на базі КЗ «Студянський ліцей Смизької селищної ради».

Забезпеченість підручниками та навчальними посібниками здобувачів освіти становить 100 %.

Протягом літнього періоду на ремонтні роботи в ЗЗСО громади було залучено 81 685 грн. З них 47 000 грн спонсорських коштів, 34 685 грн – кошти місцевого бюджету.

Огляд загальноосвітніх навчальних закладів району показав, що адміністраціями всіх шкіл проведено посильну підготовку до нового навчального року та опалювального періоду.

Смизька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, КЗ «Березька гімназія Смизької селищної ради», КЗ «Студянський ліцей Смизької селищної ради» підготовлені належним чином.

КЗ «Студянський ліцей Смизької селищної ради» провести ремонт харчоблоку з облицюванням стін плиткої, з облаштуванням електроплитою з духовою шафою та вентиляційною витяжкою помислового типу.

КЗ «Шепетинська гімназія Смизької селищної ради» потребує відновлення туалетних приміщень на другому поверсі, капітального ремонту харчоблоку із заміною обладнання, столів обідніх та стільців, заміни перегорілих люмінесцентних ламп.

КЗ «Турянська гімназія Смизької селищної ради» вирішити питання влаштування внутрішніх вбиралень; провести очищення вигрібу надвірної вбиральні; капітальний ремонт харчоблоку, заміна технологічного та холодильного устаткування, облаштування витяжної вентиляції, закупівля м’ясорубки, столового посуду; провести заміну класних дощок у чотирьох кабінетах, обладнання вікон сонцезахисними пристроями; облаштування дитячого майданчика для початкових класів з тіньовим навісом; забезпечити достатньою кількістю прибирального інвентарю та спецодягу для техперсоналу; забезпечити ведення відповідної документації по організації та контролю за харчуванням.

Разом з підготовкою до навчального року педагогічні колективи та обслуговуючий персонал готують котельні та системи опалення приміщень до опалювального сезону.

На балансі закладів освіти знаходиться 7 котелень, які опалюються торфобрикетом. В КЗ «Тур’янська гімназія Смизької селищної ради» - пічне опалення. Смизька ЗОШ І-ІІІ ступенів потребує будівництва нової котельні. На сьогоднішній день заклади освіти не забезпечені повністю паливом. Придбання торфобрикету заплановано на жовтень-листопад.

Представник відділу охорони здоров’я перевіряла організацію проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників перед початком навчального року. На момент перевірки медичні огляди пройдені не усіма працівниками закладів. Медичні кабінети наявні у 3 закладах загальної середньої освіти, у 2 закладах дошкільної освіти.

Зверталася увага на виконання закладами освіти протипожежних заходів. Усі будівлі обладнані блискавкозахистом, термін придатності вогнегасників відповідають вимогам. На даний час в КЗ «Студянський ліцей Смизької селищної ради» вогнегасники здано на перезарядку.

Потребують вирішення наступні проблемні питання:

  • обладнання будівель системами пожежної сигналізації;
  • забезпечення усіх закладів пожежними водогонами.

Таким чином, керівниками закладів освіти проведено значну роботу щодо підготовки дошкільних, загальних середніх закладів освіти до нового 2021-2022 навчального року, забезпечено виконання заходів, спрямованих на розвиток та вдосконалення освітньої галузі.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь