Ми пам`ятаємо! 27 листопада - День пам`яті жертв голодомору в Україні

Дата: 28.11.2021 19:28

Цьогоріч – 88-мі роковини Голодомору. Україна і світ вшановують пам’ять мільйонів жертв Великого Голоду 1932-1933 років.
Голодомор 1932-1933 років став результатом чітко спланованої політики Кремля, спрямованої на знищення української національної групи, внаслідок якої було не лише фізично знищено мільйони українців, а й завдано страшного удару по нашій ментальності та культурі, перервано зв’язок поколінь. Сталінський геноцид убив і духовно скалічив цілу генерацію українських дітей, які були найбільш беззахисними і найуразливішими жертвами цього злочину.
Акт геноциду Українського народу шляхом організації штучного масового голоду спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.
Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.
Визнання Голодомору 1932 –1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України «Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні» ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.
Голодомор 1932-1933 років - одна з найтрагічніших сторінок української історії, яка поглинула мільйони безневинних, - не підлягає забуттю…