Заява про наміри реконструкції каналізаційних очисних споруд(КОС) смт Смига
Заява про наміри реконструкції каналізаційних очисних споруд(КОС) смт Смига
1. Замовник – державно-комунальне підприємство «Комунальник»
Поштова і електронна адреса: смт Смига, вул.. Заводська, 1, kom_smyga@ukr.net
2. Місце розташування майданчиків (трас) будівництва (варіанти) – діючі каналізаційні очисні споруди 500м за межами смт Смига
3. Характеристика діяльності (об’єкта) – очищення господарсько-побутових стічних вод; транскордонний вплив у результаті реалізації планованої діяльності не прогнозується.
Технічні і технологічні дані – основним призначенням об’єкта є накопичення каналізаційних вод, їх очищення та відведення з території КОС смт Смига. Проектом передбачені:
-реконструкція існуючого блоку біологічної очистки;
-заміна насосного та монтаж повітродувного обладнання;
-примінення енергозберігаючого технологічного та насосного обладнання;
-знезараження очищених стоків;
-проектування блоку доочищення;
-реконструкція мулових майданчиків;
Потужність споруд зменшується до 350 м3/добу. Площа об’єкту 0,9га.
4. Соціально-економічна необхідність планованої діяльності –- передбачається працевлаштування чотирьох осіб.
6. Транспортне забезпечення (при будівництві й експлуатації) – під час будівництва передбачено використання будівельної техніки згідно з проектно-кошторисною документацією, експлуатація об’єкта відбувається за рахунок ДКП «Комунальник».
7. Екологічні та інші обмеження планованої діяльності за варіантами – забезпечення нормативних концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі смт Смига на період проведення будівельних робіт; забезпечення нормативних концентрацій забруднюючих речовин у р.Любомирка в точці випуску стоків; вчасне вивезення твердих побутових та виробничих відходів. Розглядається в одному варіанті.
8. Необхідна еколого-інженерна підготовка і захист території: огородження території будівельного майданчика з встановленням особливого режиму перебування на його території; розчистка підвідного і відвідного каналів від зайвої рослинності та шарів мулу; розчистка від зайвої рослинності технологічної водойми, планування і благоустрій території.
9. Можливі впливи планованої діяльності (при будівництві й експлуатації) на навколишнє середовище:
клімат і мікроклімат – негативного впливу нема;
повітряне – при будівництві є викиди продуктів згорання двигунів будівельно-монтажної техніки, продуктів пилоутворення при земляних та бетонних роботах; викиди при опоряджувальних роботах – зварювальні та фарбувальні роботи; при експлуатації – відсутні;
водне – при будівництві – відсутні;
при експлуатації – накопичення, очищення та скид каналізаційних стічних вод;
ґрунти – накопичення залишків будівельних матеріалів;
рослинний і тваринний світ, заповідні об’єкти – негативні впливи на тваринний світ відсутні; при будівництві передбачається зріз рослинного шару;
навколишнє соціальне середовище (населення) – негативні впливи відсутні за рахунок дотримання норм екологічної безпеки експлуатації об’єкта.
10. Відходи виробництва і можливість їх повторного використання, утилізації, знешкодження або безпечного захоронення – тверді побутові та виробничі відходи вивозяться в місця, відведені органами місцевого самоврядування.
11. Обсяг виконання ОВНС – відповідно до ДБН А.2.2-1-2003 «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд» та ДБН А.2.2-1-2003* «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд».
12. Участь громадськості – розповсюдження заяви про наміри та заяви про екологічні наслідки діяльності через засоби масової інформації, доступ громадськості до матеріалів проекту та ОВНС, врахування заяв і звернень партій, громадських організацій та об’єднань, окремих громадян на стадії розробки матеріалів ОВНС, проведення за їхньою вимогою громадських слухань з приводу проектованої діяльності.
Директор ДКП «Комунальник» В. Кузьмич