Проект Положення
П Р О Е К Т
П О Л О Ж Е Н Н Я
про порядок надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, та іншим категоріям громадян за рахунок коштів селищного бюджету
- Загальні положення
1.1 Це Положення визначає умови та порядок надання одноразової матеріальної допомоги для підтримки незахищених верств населення, громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах та інших категорій громадян.
1.2 Матеріальна допомога надається громадянам, які зареєстровані та постійно проживають на території об’єднаної територіальної громади Смизької селищної ради.
1.3 Допомога надається працездатним особам, пенсіонерам, інвалідам та дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах (у разі довготривалої хвороби, необхідності проведення складного та дороговартісного лікування з хірургічним втручанням, смерті близьких родичів (одного з подружжя, батьків, дітей), стихійного лиха, катастрофи, пожежі, повені та інших особливих обставин ), які вони не можуть подолати без сторонньої підтримки.
1.4 Матеріальна допомога надається одному з членів сім’ї. До складу сім’ї належать особи, які спільно проживають, мають взаємні права, обов’язки та пов’язані спільним побутом, що підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов.
- Порядок надання матеріальної допомоги
2.1 Підставою для надання матеріальної допомоги є заява громадянина до голови Смизької селищної ради.
2.2 Питання про надання матеріальної допомоги громадянину розглядається на засіданні виконавчого комітету Смизької селищної ради.
2.3 Для розгляду питання про виділення матеріальної допомоги обов’язково надаються наступні документи:
– особиста заява або заява від члена сім’ї , в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові заявника, його адреса та мотиви звернення;
– копія паспорту;
– копія ідентефікаційного коду;
– витяг з рахунку банку;
– довідку про склад сім’ї;
– довідку з медичного закладу про необхідність лікування або проведення операції;
– акт обстеження матеріально-побутових умов проживання громадянина;
– посвідчення учасника антитерористичної операції;
– довідку для отримання допомоги на поховання встановленого зразка;
– на ліквідацію наслідків, заподіяних пожежею – довідку Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
– інші документи, що підтверджують настання складних життєвих обставин (за потреби).
2.4 Допомога надається у таких розмірах:
– громадянам на проведення медичних операцій, довготривалого лікування в залежності від важкості захворювання, терміну лікування – від 1 до 3 тис. грн.;
– громадянам, які потребують дороговартісного лікування, на проведення складних медичних операцій – від 3 до 5 тис. грн.;
– інвалідам I, II та III гр. – від 500 до 1 тис. грн. ;
– особам, які потерпіли внаслідок пожежі, стихійного лиха в залежності від ступеню руйнування житла – від 1 до 3 тис. грн.;
– особам, які внаслідок пожежі або стихійного лиха втратили житло – від 3 до 5 тис. грн.;
– особам, які брали участь у проведенні антитерористичної операції та мають посвідчення учасника бойових дій та членам сімей загиблих учасників – 1 тис. грн.;
– дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах – від 500 до 1 тис. грн.;
– допомога на поховання – 3 тис. грн.
2.5 Розмір матеріальної допомоги визначається в кожному конкретному випадку, виходячи з обставин, що склалися, враховуючи рівень забезпечення сім’ї. В окремих випадках громадянам, які опинилися в дуже складних життєвих обставинах, матеріальна допомога може бути більшою від розміру, встановленому п. 2.3 даного Положення.
2.6 Матеріальна допомога надається сім’ї не більше, ніж 1 раз на рік ( в окремих випадках, в особливо гострих життєвих ситуаціях розглядається вдруге) та виплачується в установленому порядку в безготівковій формі. Виплата одноразової матеріальної допомоги здійснюється бухгалтерією селищної ради.
2.7 Рішення про відмову у наданні матеріальної допомоги приймається на засіданні виконавчого комітету з обов’язковим повідомленням заявника.
Підставою для відмови в наданні матеріальної допомоги є:
- відмова заявника від отримання матеріальної допомоги;
- надання неповного пакету документів;
- невідповідність поданих документів заяві;
- смерть заявника;
- відсутність коштів у селищному бюджеті;
- повторного звернення особи протягом року.
Громадяни, які звернулися за матеріальною допомогою, несуть відповідальність за достовірність наданих даних.
3. Заключні положення.
3.1 Звернення щодо надання одноразової матеріальної допомоги громадянам розглядаються протягом 30 календарних днів.
3.2 Контроль за повнотою наданих документів покладається на секретаря виконавчого комітету Смизької селищної ради.
3.3 Контроль за виплатою одноразової матеріальної допомоги покладається на головного бухгалтера Смизької селищної ради.
3.4 Кошти, передбачені для надання одноразової матеріальної допомоги соціально незахищеним категоріям громадян, громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах та іншим категоріям громадян не можуть використовуватися для іншої мети. Контроль за цільовим використанням коштів покладається на постійну комісію селищної ради з питань бюджету та фінансів.
Секретар селищної ради В.Мазурок
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)