ВІД СЬОГОДНІ РОЗПОЧАТО ВИПЛАТИ ОДНОРАЗОВОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ У РОЗМІРІ 1000 ГРН

Дата: 24.04.2020 11:03

Кошти вже є на рахунках пенсіонерів, а хто отримує виплати через поштові відділення - чекайте своїх поштових працівників.

На це з державного бюджету на Рівненщину надійшли кошти в сумі 271,8 млн грн.

Одноразову грошову допомогу отримають 272,6 тисяч пенсіонерів, розмір пенсійної виплати яких менше 5 тисяч гривень, та громадяни, які одержують державну соціальну допомогу у зв’язку з інвалідністю та за віком замість пенсії.

Через відділення поштового зв’язку кошти надійдуть для 106,8 тисяч осіб, а через установи уповноважених банків – для 165,8 тисяч людей.

Грошову допомогу громадянам, які отримують пенсії та державну соціальну допомогу на рахунки у банках, буде виплачено не пізніше 24 квітня. Громадянам, котрі отримують відповідні виплати через пошту, листоноші доставлять грошову допомогу додому протягом 5 календарних днів з дня надходження коштів.

У разі виникнення питань, зокрема, щодо права на виплату 1000 гривень, просимо звертатися до органів Пенсійного фонду дистанційно.

Нагадаємо, Кабмін прийняв постанову, яка передбачає посилення соцзахисту пенсіонерів в умовах карантину. Окрім однієї гарантованої тисячі, у квітні для пенсіонерів старшим 80 років встановили щомісячну доплату в розмірі до 500 грн.

Довідково

Постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 р. № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» передбачено виплату одноразової грошової допомоги окремим категоріям населення, а саме:

- пенсіонерам, розмір пенсії яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не перевищує 5000 гривень станом на 1 квітня 2020 року;

- одержувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю, які одночасно з цією допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»);

- одержувачам державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;

- одержувачам тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.