ПРО ЖИТТЯ БІБЛІОТЕК НА КАРАНТІ

Дата: 05.05.2020 08:58

Згідно Постанови КМУ « Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 року № 211 та відповідно до Розпорядження селищного голови № 124 від 27 березня 2020 року «Про запровадження дистанційної роботи на період карантину» бібліотеки Смизької ОТГ закриті на карантин, бібліотекарі не обслуговують читачів та працюють на віддалених робочих місцях.

Мабуть, не одного жителя громади цікавить питання: «а чим займаються бібліотекарі в період карантину?» Єдине чого ми не можемо зробити фізично, це займатися обслуговуванням користувачів та проводити заплановані заходи. Але карантинні обмеження не зупинили процес самовдосконалення та саморозвитку наших працівників, а надихнули їх новими ідеями, що сприяють віддаленому спілкуванню з нашими читачами в соціальних мережах. А тепер по пунктах про проведену роботу під час карантину:

1. Проводиться робота з фондом, а саме вилучення морально застарілої та фізично зношеної літератури. Складаються акти для списання.

2. Опрацьовуються нові надходження.

3. Проводиться аналіз читацьких формулярів по виявленню боржників.

4. Бібліотекарі підбирають цікаві книги для читання та рекламують їх у соціальних мережах.

5. Бібліотекарі займаються поновленням папок по історії сіл громади, поповнюють краєзнавчі куточки та відшуковують цікаву інформацію про минуле своїх бібліотек.

6. Бібліотекарі займаються хейд-мейдом вдома та готують креативні цікавинки у свої бібліотеки.

7. Бібліотекарями проводяться онлайн ігри, тести та опитування на сторінках бібліотеки у Фейсбуці та Інстаграмі.

8. Відшуковуємо та пропонуємо корисні платформи для віртуальних мандрівок та онлайн зустрічей з улюбленими письменниками.

9. Знімаємо мотивуючі відео про користь від перебування на карантині.

10. Долучилися до Всеукраїнського флешмобу з нагоди відзначення 90-річчя Ліни Костенко та записали відео з читанням поезії.

11. Підбираємо корисні ресурси для саморозвитку та проходимо дистанційне навчання.

12. Подали заявку на участь у Всекраїнському конкурсі «Бібліотека+громада:разом до успіху». Чекаємо на результати.

13. Взяли участь у вебінарі « Як бібліотеки згуртовують громаду під час карантину», за що вдячні команді ПУЛЬС.

14. Для ще більшого спілкування та поширення інформації створили сторінку в Інстаграм.

15. Бібліотекарі взяли участь у розробці «Стратегії розвитку Смизької ОТГ на 2020-2027 роки» та подали ідеї шести проектів до стратегії:

«Клуби за інтересами в бібліотеках»

« Поповнення книжкових фондів»

«Зонування бібліотечного простору»

« Музейна експозиція «Історія бібліотеки с.Студянка»

«Лабораторія професійної майстерності»

« Літературний хаб».

16. Налагодили співпрацю з БФ «Фундація Дарини Жолдак» та чекаємо на нові надходження дитячої літератури.

17. Плануємо етапи виходу з карантину та цікаві заходи.

Друзі, можливо, часто звучало слово «онлайн»,але, на жаль, це зараз основний канал комунікації. Хочу нагалосити, що оголошенний карантин – це не привід поринути у світ гаджетів та соціальних мереж. Це чудова нагода вчитися та розвиватися. Замість того, щоб піддаватися паніці, рекомендуємо мислити позитивно та отримати від вимушеного перебування вдома тільки користь та позитив.

Дякуємо кожному за активність на нашій сторінці, ваші гарячі привіти та відгуки про прочитані книги.

Любимо всіх, сумуємо та чекаємо зустрічі!

Будьте здорові!