6 ТРАВНЯ 1943 РОКУ В С. НОВА МИКОЛАЇВКА СТАЛАСЯ ТРАГЕДІЯ

Дата: 06.05.2020 08:47

6- травня 1943 року (на свято Юрія) в селі Нова Миколаївка, що в Дубенському районі (тоді це був Вербський район) сталася страшна трагедія. Німці та поляки, що потягом прибули з м.Кременець, оточили обійстя сім'ї Годованих. На той час там перебували батько Олексій, мати Марфа та дочка Оксана (на фото по центру третя справа). Ще одна дочка Надя в той час неподалік разом з Галиною Бутовською та з Володимиром Завадським пасли корови. Поляки завели до хліва батьків з дочкою та розстріляли їх там, а тоді підпалили. Підставою для страти сім'ї стало перебування двох синів Станіслава та Дмитра в повстанцях. Побачивши пожежу менша дочка Надя кинулася бігти додому, але її не пустив Володимир Завадський, який цим стриманням врятував дитині життя. Після трагедії Надію забрали до себе жителі хутора Ситарі Василь та Христя Метелюки, де вона виросла та згодом вийшла заміж в селище Смига та стала носити прізвище Шелюк. Тепер в селищі живуть нащадки пані Надії Олексіївни. А її брати віддали своє життя в боротьбі за волю України: Дмитро підірвався гранатою в криївці відмовившись здатися, а Станіслава застрелили смизькі "стрибки". Обидва герої поховані на кладовищі в с. Буща. Така страшна доля родини Годованих, з яких залишилася живою одна дитина. Пам’ятаймо….

Інформацію надав Анатолій Василюк