Зміна цільового призначення земельної ділянки: порядок дій

Дата: 02.07.2020 08:33
Кількість переглядів: 635

 

Процедура зміни цільового призначення земельної ділянки включає кілька кроків.

Крок 1

Підставою для розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки є нотаріально завірена заява, підписана власником.

Крок 2

У землевпорядній організації необхідно замовити виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зміни її цільового призначення.

Слід зазначити, що розробка проекту землеустрою не вимагає отримання дозволу жодного органу влади. Договір між власником земельної ділянки і землевпорядною організацією є підставою для розробки проекту. Зверніть увагу, що виконавцем робіт може бути тільки організація, яка має сертифікат інженера-землевпорядника. Перевірити чи є в організації відповідний сертифікат можна на офіційному сайті Держгеокадастру.

Щоб знайти таку організацію, можете звернутися за допомогою до місцевої ради або районного відділу Держгеокадастру України. Також можете знайти відповідну організацію, яка Вам підходить, в Інтернеті або запитати в сусідів чи знайомих, які оформляли схожий договір.

При оформленні договору зверніть увагу, чи вказані конкретні терміни виконання робіт. Уважно прочитайте всі прописані умови. Якщо є щось незрозуміле – проконсультуйтеся з юристом.

Крок 3

Землевпорядна організація зобовязана виконати всі роботи вчасно та надати паперовий і електронний варіанти проекту. У разі судового спору паперовий варіант буде слугувати вагомим доказом законної зміни цільового призначення земельної ділянки. Також, при необхідності, межі ділянки можуть бути закріплені спеціальними межовими знаками.

Памятайте, що проект повинен бути узгоджений державними місцевими органами влади: місцевим відділом архітектури та містобудування, органами управлінням Держгеокадастру та іншими організаціями в окремих випадках.

Якщо Ви вирішили змінити цільове призначення особливо цінних земель (земель водного фонду, оздоровчого, природоохоронного, рекреаційного, історико-культурного, а також лісогосподарського призначення), повинна бути проведена відповідна експертиза Держгеокадастром.

Для узгодження плану також необхідна наявність плану зонування території або детального плану території. Якщо ділянка знаходиться в населеного пункту, такий план можна отримати в міській (сільській, селищній) раді, а у разі розміщення ділянки за межами населеного пункту – в місцевій райдержадміністрації. У разі відсутності такого плану, його можна замовити додатково.

Крок 4

Далі уповноважений державний орган повинен прийняти рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки з клопотанням про затвердження проекту або відмову в здійсненні таких дій. Таким органом у межах населених пунктів є відповідна сільська, селищна, міська рада

Відзначимо, що відмова державного органу повинна бути мотивованою та містити підстави відмови. Такими підставами можуть бути невідповідність запроектованого цільового призначення вимогам закону або прийнятих відповідно до нього нормативно-правових актів, а також неузгодженість цільового призначення земельної ділянки вимогам затвердженої містобудівної документації або документації із землеустрою.

Крок 5

Необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора в територіальному органі Держгеокадастру із заявою про внесення змін до відомостей про земельну ділянку.

Також до заяви додається розроблений та погоджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в паперовому та електронному вигляді. Якщо щодо проекту було проведено державну експертизу, повинен додаватися також оригінал позитивного висновку відповідної експертизи.

Державним кадастровим реєстратором заява розглядається протягом 14 днів. У разі якщо всі необхідні документи складені вірно, державний кадастровий реєстратор вносить відомості про зміну цільового призначення земельної ділянки до Державного земельного кадастру.

Крок 6

Останнім етапом є реєстрація прав на нерухоме майно в державному реєстрі прав. Для цього можна звернутися до нотаріуса або в центр надання адміністративних послуг з повним пакетом документів.

За бажанням заявника інформація про реєстрацію права може бути надана в паперовій формі.

Додатково повідомляємо, що при виникненні додаткових запитань та необхідності більш детальних роз’яснень законодавства, Ви маєте можливість зателефонувати за номерами телефонів: (03656) 2-10-08, (098) 815-07-37, (099) 938-25-83 з понеділка по п’ятницю з 9.00 год. до 18.00 год., оскільки на період запровадження карантину з метою протидії поширенню коронавірусу COVID-19 в Україні прийом громадян здійснюється в телефонному режимі. Адреса відділу «Дубенське бюро правової допомоги» для листування: м. Дубно, вул. Грушевського, 134, каб. 212, 213, електронна пошта: dubenske@legalaid.rv.ua.

Також повідомляємо, що Ви маєте можливість отримати правову консультацію, звернувшись до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за безкоштовним телефоном 0 800 213 103, або інформаційно-довідкової системи консультацій за посиланням: https://wiki.legalaid.gov.ua.

 

Анатолій Андріюк,

начальник відділу «Дубенське бюро правової допомоги» Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь