Дубенське бюро правової допомоги: Як оголосити в розшук боржника по аліментах?

Дата: 13.07.2020 13:52
Кількість переглядів: 859

 

На жаль, не всі батьки дбайливо ставляться до рідних дітей і матеріально їх підтримують. Іноді платник аліментів, дізнавшись про судове рішення і про необхідність сплати коштів на утримання власної дитини, ховається, перестає відповідати на дзвінки, звільняється з роботи або навіть змінює місце реєстрації.

Що в таких випадках можна порадити матері? Звичайно ж, ініціювати розшук злісного неплатника.

Як це зробити? До кого звернутися і які документи для цього необхідні? На ці та інші питання ви знайдете відповіді в даній.

Розшук боржника по аліментах

Після видачі виконавчого документа, отримувачу аліментів слід направити його у відділ державної виконавчої служби. Закон наділив державних виконавців усіма необхідними повноваженнями, які спрямовані на примусове стягнення грошових коштів.

Зокрема, держаний виконавець зобов’язаний викликати платника аліментів й оголосити про наявність виконавчого документа, який є підставою для утримання частини його доходу, запропонувати добровільно перераховувати кошти.

Якщо місцезнаходження платника не встановлено, невідомі місце його роботи та проживання – виконати судове рішення неможливо. Відповідно, існують підстави для оголошення платника аліментів у розшук.

Заява про розшук боржника

Скласти дану заяву не складе великих труднощів – законодавець не передбачає жорстких вимог до формулювання й структури документа. Стягувач може оформити заяву особисто, не вдаючись до послуг адвоката. Необхідно врахувати, що в документі повинні відображатися наступні дані:

  • найменування та адреса підрозділу державної виконавчої служби, де здійснюється виконавче провадження;

  • інформація про державного виконавця (посада, звання, ПІБ);

  • інформація про сторони виконавчого провадження – стягувача та боржника (ПІБ, місце проживання, місце роботи, номери телефонів);

  • підстави для стягнення грошових коштів на дитину (судове рішення, судовий наказ або аліментні угоди);

  • описова частина – інформація про виникнення обставин: коли останній раз надійшли кошти на утримання дитини, яка заборгованість утворена, де в даний час знаходиться платник аліментів (якщо заявнику про це відомо) та інша інформація;

  • заключна частина – вказати вимогу про розшук платника аліментів, який ухиляється від виконання зобов’язань.

Суму аліментного боргу можна дізнатися у державного виконавця.

У заяві про розшук вказується також інша інформація, яка має значення для справи.

До слова, типовий зразок документа може надати державний виконавець, на розгляді у якого знаходиться справа.

Заяву слід оформити у двох примірниках. Один передається державному виконавцю, другий, з реєстраційною відміткою, отримувач аліментів забирає та зберігає у себе.

Отримавши заяву, державний виконавець зобовязаний її розглянути і, якщо викладена інформація підтверджується, звернутися до суду із відповідним поданням. Однак спочатку державний виконавець встановить, чи обґрунтована вимога про розшук.

Якщо все підтвердилося (аліменти дійсно не надходили, платник переховується та місцезнаходження його невідоме), державний виконавець, як ми зазначили, звертається до суду з поданням. Копія цього документу на адресу платника та стягувача не надсилається.

Додатково повідомляємо, що при виникненні додаткових запитань та необхідності більш детальних роз’яснень законодавства, Ви маєте можливість зателефонувати за номерами телефонів: (03656) 2-10-08, (098) 815-07-37, (099) 938-25-83 з понеділка по п’ятницю з 9.00 год. до 18.00 год., оскільки на період запровадження карантину з метою протидії поширенню коронавірусу COVID-19 в Україні прийом громадян здійснюється в телефонному режимі. Адреса відділу «Дубенське бюро правової допомоги» для листування: м. Дубно, вул. Грушевського, 134, каб. 212, 213, електронна пошта: dubenske@legalaid.rv.ua.

Також повідомляємо, що Ви маєте можливість отримати правову консультацію, звернувшись до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за безкоштовним телефоном 0 800 213 103, або інформаційно-довідкової системи консультацій за посиланням: https://wiki.legalaid.gov.ua.

 

Анатолій Андріюк,

начальник відділу «Дубенське бюро правової допомоги» Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь