Про те як 70 років тому вісім підпільників з боївки підрайонного провідника ОУН "Максима" "заготовляли" товари на зиму

Дата: 08.09.2020 14:11

Сьогодні, виповнюється 70 років як в ніч з третього на четверте вересня 1950 року в селищі Смига сталося на мові тодішньої влади "чрезвичайноє проішествіє". Вісім підпільників, ймовірно з боївки підрайонного провідника ОУН "Максима"- (Бронський Степан Остапович з с. Стара Носовиця), зв'язавши сторожа магазину "Сільмаг", забрали товарів на суму 60-70 тисяч рублів. Наближалася зима і хлопці заготовляли продукти для подальшої боротьби. Цікавий той факт, що ні охорона заводу, ні дільничий, ні місцеві "стрибки" не наважилися напасти на хлопців. Дільничий закрився в будинку та на стук не виходив, так як і місцеві "стрибки". З цього архівного повідомлення маємо змогу дізнатися, що директором ДОКу тоді був Горшков,с торожем "Сільмагу"  Федорчук Федір, начальником охорони заводу  Романчук, а його заступником Фещук Степан, дільничним міліціонером Дурман, нач. відділу кадрів Вовченко. Фото з повстанцями ілюстративне. До речі, начальником Вербського РО МГБ тоді був майор Кутіцин, а його заступником підполковник Мілов, які в наступному році загинуть в бою з цією самою боївкою "Максима".

Інформацію надав Анатолій Василюк