Про арешт зв'язкової центрального проводу ОУН Ольги Горошко

Дата: 15.09.2020 10:01

15 вересня 1949 року в селі Нова Миколаївка Вербського (тепер Дубенського) району, в хаті Антоніни Циганюк (на фото зі слідства)  була заарештована Вербським РО МГБ зв'язкова центрального проводу ОУН, жінка курінного УПА, а пізніше районного провідника ОУН Михайла Кондрася "Міша, Лукаш, Великан" Оля Горошко "Троянда". Оля кілька років перебувала та діяла в селах Вербського району. В неї був син Ігор, який народився в 1946 році і якого переховували по людях в селах Нова Миколаївка, Круки, Мартинівка. Батько Олі працював на Смизькому заводі та був на квартирі в селі Буща. "Здала" Олю Горошко дівчина з хутора Баї на ім'я Евгенія, яка була зв'язковою в повстанців та одночасно працювала на МГБ під оперативним псевдонімом "Оля" (в кінці 1949 року виїхала з сестрою в Херсонську область). Суд засудив " Троянду" до десяти років таборів. Після смерті Сталіна Оля в1956 році була звільнена. Померла Ольга Єфимівна 5 вересня 2015 року в м.Збараж, проживши 98 років. Пам'ятаймо!

Інформацію надав Анатолій Василюк