Про те, як загинув підрайонний провідник ОУН Вербського району "Максим"

Дата: 20.10.2020 09:32

20 жовтня 1951 року в селі Стара Миколаївка, що в Дубенському (тоді Вербському) районі, загинув підрайонний провідник ОУН Вербського району "Максим" - Бронський Степан Остапович (народився в селі Стара Носовиця в 1929 році). В боївку "Максима" входили двоє жителів села Стара Миколаївка - Петровський Михайло "Місяць", Гаврилюк Олексій "Грім" та Ткачук Степан "Кузеренко" з с. Сапанівчик. Про перебіг засідки та бою в якому загинув "Максим", читаємо в звіті начальника РО МГБ. В 20.30 троє повстанців прийшли до одного з жителів села Стара Миколаївка. Агенти МГБ "Антон" та "Алексєєв" повідомили в с. Смигу про прихід повстанців, скориставшись радіоапаратом "Тривога". Чекістсько-військова група з 12 чоловік, очолювана молодшим лейтенантом Сємьоновим, які дислокувалися в с. Смига зробили засідку, (метрів за 40 від місця, де тепер стоїть пам'ятний знак загиблим односельчанам, на фото). В ході бою і загинув провідник, а повстанці знищивши кулеметника, єфрейтора Мочалова та поранили рядового Баженова (який згодом помер), відступили до лісу.

Фото повстанця ілюстративне.

Документи з архіву СБУ.