Про загибель члена ОУН, жителя с. Миньківці Остапчука Михайла Костянтиновича

Дата: 14.12.2020 10:14

Остапчук Михайло Костянтинович народився 1912 року в селі Миньківці Дубенського району Рівненської області. Був одружений, мав двоє дітей. Член ОУН з 1943 року. Станичний села Миньківці, мав псевдо "Остап". Двоє жителів села Миньківці, які були агентами МГБ о/п. "Роман" та "Ліс" повідомили в с.Вербу в РО МГБ, що в селі Миньківці з'явився "Остап". 22 квітня 1947 року в село прибула чекістсько-військова група в кількості 10 чоловік, яку очолював лейтенант Васільєв. В цей день "Остап" допомагав дружині вивозити гній на поле. Побачивши більшовиків, які його оточували, він почав бігти в бік с. Тур'я. Більшовики стріляючи почали переслідувати станичного. Пробігши 3-4 кілометри та не навздогнавши "Остапа", більшовики забрали від дружини коня та почали навздоганяти станичного. Бачачи безвихідь, "Остап" щоб не здатися живими підірвав себе гранатою... Розірване тіло більшовики забрали в с.Верба. Фрагменти тіла, які залишилися на полі, брат дружини зібрав та поховав на цвинтарі с. Миньківці. Дружину з сином більшовики вивезли в Омську область. Дочка залишилася в селі завдяки тому, що в той час була в бабусі. Про цю трагічну історію розповів житель села Миньківці, Остапчук Степан Порфирович, який на той час був підлітком та був свідком тих подій. Документ з архіву СБУ, що на фото також про це повідомляє. Пам'ятаймо!

Інформацію надав Анатолій Василюк