В 1948 р. у Миньківцях на Водохреща дільничий вистрелив у хлопця, бо той був у вишиванці

Дата: 16.12.2020 10:30

Краєзнавець Анатолій Василюк натрапив на цікавий архівний документ, телефонограму написану заступником начальника РО МГБ майором Міловим. В ній йдеться про надзвичайну подію, що сталася 19 січня 1948 року, в селі Миньківці Дубенського району. П'яний дільничний уповноважений МВС Степаненко, поранив місцевого жителя Остапчука Лікера та був роззброєний місцевими жителями. По розповідях місцевих старожилів події відбувалися так: На свято Водохреща в місцевому клубі молодь села ставили виставу "Назар Стодоля". Молодий хлопчина Остапчук Лікер Мойсейович,1932 року народження, який брав участь в виставі вийшов в вишитій сорочці з клубу на вулицю. В цей час до клубу підійшов п'яний міліціонер та "уполномочений" РП. Страхов. Побачивши хлопця у вишиванці, міліціонер з пістолета вистрілив в нього, поранивши хлопця в бік.... На постріл з клубу вибігла молодь та забравши зброю в п'яного міліціонера Степаненка, дуже сильно його....побила. Цікаво, що після того як був побитий міліціонер ніхто з хлопців не був заарештований. Хлопчина після поранення вилікувався. Міліціонера Степаненка згодом було переведено до "праці" в інший район. Ось така історія коротенької телефонограми знайденої в архіві.

Інформацію надав Анатолій Василюк