Набрав чинності Порядок надання одноразової матеріальної допомоги юридичним особам, розрахунку її розміру, стягнення, повернення невикористаної її суми, затверджений постановою КМУ від 09.12.2020 №1231
Повідомляємо, що 12 грудня 2020 року набрав чинності Порядок надання одноразової матеріальної допомоги юридичним особам, розрахунку її розміру, стягнення, повернення невикористаної її суми, затверджений постановою КМУ від 09.12.2020 №1231 (далі – Порядок № 1231). Розмір одноразової матеріальної допомоги визначається пропорційно робочому часу працівника, який скорочено або заплановано скоротити, але не може перевищувати 8 тис. гривень на одного працівника.
На допомогу мають право юридичні особи, які станом на 10 грудня 2020 року вимушено скоротили або можуть скоротити передбачену законодавством тривалість робочого часу працівників, у тому числі через простій, після впровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), за їх зверненням можуть отримати одноразову матеріальну допомогу для виплати таким працівникам. У юридичної особи-роботодавця не повинно бути визначено як основний виду діяльності, один з тих, який зазначений у Переліку №1236. Що ж стосується працівників, то ця одноразова матеріальна допомога виплачується тим, які на момент отримання допомоги перебувають у трудових відносинах із певною юрособою.
Одноразова матеріальна допомога не надається:
1) за найманих працівників, які:
- на дату звернення працюють у роботодавця та за яких роботодавцем сплачено ЄСВ менше ніж за усі місяці ІІІ кварталу 2020 р.;
- працюють у роботодавця за сумісництвом;
2) суб’єктам господарювання:
- період від дати державної реєстрації яких до дати набрання чинності Законом становить менше трьох місяців;
- які на дату набрання чинності Законом отримують допомогу по частковому безробіттю та/або допомогу по частковому безробіттю на період карантину;
- діяльність яких на дату набрання чинності Законом №1071, за даними ЄДР, припинена, перебуває у стані припинення або банкрутства.
Документи з 14 грудня по 21 грудня 2020 року включно необхідно подавати центру зайнятості за своїм місцезнаходженням відповідно до даних ЄДР (особисто або на електронну адресу відповідного центру зайнятості):
-
заяву за формою згідно з додатком 1;
-
копію наказу про скорочення або можливе скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у період дії обмежувальних протиепідемічних заходів;
-
копію відомостей про найманих працівників, щодо яких виконуються вимоги статті 3 Закону за формою згідно з додатком 2.
Сума отриманої одноразової матеріальної допомоги стягується Центром зайнятості зі суб’єкта господарювання у разі встановлення фактів:
-
подання недостовірних даних суб’єктом господарювання, на підставі яких надано одноразову виплату матеріальної допомоги,
-
неперерахування ним відповідних коштів найманим працівникам, зазначеним у відомостях про найманих працівників,
-
недопущення представників центів зайнятості до проведення перевірки та/або неподання документів для її проведення.
За додатковою інформацією можна звертатись за тел. (03656) 4-94-63, або у кабінет № 2 Дубенської міськрайонною філії Рівненського обласного центру зайнятості.