18 грудня 1945 року в урочищі Ковк біля Видранки відбувся бій повстанців з більшовиками

Дата: 18.12.2020 10:12

18 грудня 1945 року в урочищі Ковк, що неподалік села Видранка Дубенського району через зраду однієї жінки, більшовиками була виявлена криївка. Вона знаходилася неподалік від хати. Вхід в криївку був в хаті. Був ще запасний вихід на дворі. Хлопців здала одна жінка, що жила неподалік на ім'я Настаська. Більшовики оточили криївку та запропонували здатися. Повстанці викинули гранату та після вибуху кинулися в різні сторони. Терентій Тарарук біг в бік села Дворищі, де його скосила куля. Бронський, що був з с.Стара Носовиця був поранений в ноги та добитий прикладами. Панчук підірвав себе гранатою, а Лавренюк біг в бік с. Комарівка, але також був вбитий. Ці події бачив з вікна хати, що була неподалік та розповів Мельничук Володимир, 1934 року народження. Його брата Олексія більшовики змусили збирати побитих повстанців та кіньми везти в с. Верба. Через тиждень Настаська була знищена СБ. Її повісили в центрі села Студінка, повісивши на грудях табличку "Собаці собача смерть". Настаська була завербованим агентом під оперативним псевдонімом "Зірка". Загинули: Підрайонний провідник ОУН "Ігор, Хвиля" - Лавренюк Олександр - с. Стара Носовиця,  "Старий" -Тарарук Терентій - с.Студінка, "Дуб, Корень" - Панчук Петро - с. Студінка, "Нечай" - Рачинський Андрій - с.Стара Миколаївка.

В 2004 році місце де була криївка було розчищене та впорядковане та було встановлено металевий хрест. А за кілька років місцевими жителями було встановлено пам'ятник. Документ з архіву СБУ. Пам'ятаймо!

Інформацію надав Анатолій Василюк