Історія участі в УПА двох жителів с. Буща

Дата: 21.12.2020 10:34

Нещодавно мені передали світлини нині покійного жителя  села Буща Дубенського району Рівненської області, Грицишина Олексія Тимофійовича 1921 року народження. Член ОУН з 1943 року. В УПА з червня 1943 року, в сотні "Беркута". Мав псевдо "Бойовий". В 1944 році був відпущений додому на лікування (запалення легень). Весною 1945 року був призначений зв'язковим в районного шефа зв'язку "Горе" та отримав нове псевдо" Яструб". 19 квітня 1945 року неподалік села Довге Поле більшовиками, за допомоги лісника, була виявлена криївка, в якій на той час знаходилися "Яструб" та ще один повстанець з села Буща Грицак Іван Ф. Хлопцям було запропоновано здатися, але вони кинувши з криївки гранату почали відстрілюватися. У висліді бою був поранений солдат ВВ НКВД. Більшовикам вдалося кинути в криївку димову гранату і хлопці від чаду втратили свідомість.... За участь в УПА Грицишина Олексія Тимофійовича було засуджено до 20 років сталінських таборів. В таборах Воркути Олексій пробув понад 11 років та по амністії був звільнений і повернувся в рідне село. Згадують його односельці як доброго чоловіка. Коли в 1991 році Україна стала незалежною, то Олексій Тимофійович заплакав та сказав: "Слава Богу дочекався!". Помер Олексій в 1992 році. Пам'ятаймо!

Перше фото часів перебування в УПА. Інші фото часів перебування в таборах. Дякую за світлини Раїсі Білик.

Інформацію надав Анатолій Василюк