Щодо змін в Законі України  «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»

Дата: 21.01.2021 15:14

До уваги юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та жителів м.Дубно та Дубенського району!

За період 2020 року Дубенським міскрайонним управлінням ГУ ДПСС в Рівненській області проведено 145 позапланових обстежень громадських закладів та 615 комісійних перевірок в період карантину по коронавірусній хворобі (COVID-19).

За порушення санітарного законодавства на суб’єктів господарської діяльності було накладено  41 штраф,  на суму 12 580 гривень, направлено 339 інформацій в органи місцевого самоврядування, по фактах виявлених порушень складено 73 приписи, направлено 1034 листи суб’єктам господарування.

Найчастішими порушеннями, які виявлялися під час проведеного контролю були:

- порушення маскового режиму,

- недотримання соціальної дистанції в 1,5 метра,

- недотримання режиму дезінфекції та ін.

З метою зниження рівня існуючої захворюваності на коронавірусну хворобу (COVID-19) Урядом прийнято зміни до Закону України  «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», зокрема до статті 46 (пункти є, ж) щодо роботи в період дії карантину, що передбачає накладання штрафних санкцій на юридичну особу, фізичну особу-підприємця що вступили в дію з 14.01.2021 року:

ст.46 пункт є) за допуск особи у громадські будинки, споруди, де здійснюється обслуговування населення, та громадський транспорт у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, без попередження, донесеного в будь-якій формі та в будь-який спосіб, про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіратор або захисну маску, що закриває ніс та рот, у тому числі виготовлені самостійно, та/або за відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без вдягнутих засобів індивідуального захисту (усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклик представника Національної поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення) юридична особа, фізична особа - підприємець сплачують штраф у розмірі від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

{Частину другу статті 46 доповнено пунктом "є" згідно із Законом № 1113-IX від 17.12.2020}

ст.46 пункт ж) за обслуговування споживачів у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, працівниками суб’єктів господарювання та/або безпосередньо фізичною особою - підприємцем без вдягнутих засобів індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, юридична особа, фізична особа - підприємець сплачують штраф у розмірі від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

{Частину другу статті 46 доповнено пунктом "ж" згідно із Законом № 1113-IX від 17.12.2020}

Держпродспоживслужба в черговий раз звертає увагу про дотримання правил використання засобів індивідуального захисту органів дихання населенням нашого міста та району, зокрема респіраторів або захисних масок ( в тому числі виготовлених самостійно), та нагадує, що маска має прикривати ніс та рот.

За матеріалами Дубенського міськрайонного

управління ГУ Держпродспоживслужби