Онлайн семінар на тему "Інструменти для ефективної діяльності депутатів місцевих рад".

Дата: 05.02.2021 08:51

Інформуємо вас, що Рівненський регіональний офіс Програми “U-LEAD з Європою” організовує повторний онлайн семінар на тему "Інструменти для ефективної діяльності депутатів місцевих рад".

Робоча версія програми заходу додається.

Захід відбудеться 12 лютого 2021 року, з 10 до 13 год. Лінк на трансляцію заходу буде надіслано зареєстрованим учасникам.

Для участі у заході зацікавлені особи повинні до 10 лютого включно надіслати на електронну пошту mykhailo.shelep@giz.de інформацію про себе, а саме:

назва місцевої ради, прізвище та ім'я учасника,  контактний телефон, мейл.

Прошу вас поширити серед новообраних депутатів вашої місцевої ради інформацію про цей захід та допомогти їм із реєстрацією для участі в ньому.

Так як частина депутатів, що зголошувались для участі в навчанні 22 січня, не були присутні, їм було направлено окремі листи-анонси.

Захід буде проходити в онлайн режимі, тому учасникам буде потрібен буде комп'ютер (ноут, телефон) із камерою та під'єднаними навушниками і мікрофоном.
В разі питань організаційного характеру просимо зв'язуватися із Михайлом Шелепом, +380 67 346 35 97.

ПРОГРАМА:

«Інструменти для ефективної діяльності депутатів місцевих рад»

Дата: 12 лютого 2021 року

Онлайн (MS Teams)

Цілі:

• Надати учасникам можливість ознайомитись із нормами чинного законодавства, які визначають правовий статус депутатів місцевих рад.

• Підвищити рівень знань щодо обов’язків і прав депутатів, особливостей функціонування органу місцевого самоврядування (проведення пленарних засідань, засідань постійних комісій), ознайомити зі змістом регламенту місцевої ради та його значенням для депутатів місцевої ради.

• Ознайомити учасників з основними аспектами організації ефективної роботи депутатів місцевих рад та можливими інструментами у їх роботі.

Очікувані результати

• Ознайомити депутатів місцевих рад із механізмами реалізації повноважень депутатів місцевих рад, способами взаємодії депутата з виборцями, процедурним аспектами діяльності ради, а саме розглянути наступні питання:

• статус, права та обов’язки депутата місцевої ради;

• регламент місцевих рад та робота в постійних комісіях;

• робота з виборцями та звітування депутатів місцевих рад;

• особливості здійснення бюджетного процесу в громадах.

Учасники семінару: депутати місцевих рад територіальних громад Рівненської області, обрані вперше, на виборах 25 жовтня 2020 року

Спікери:

• Михайло Шелеп, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Рівненського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою»;

• Ірина Кондратюк, радниця з питань муніципальних фінансів та управління Рівненського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Tема

Спікери

Підключення та реєстрація учасників

Вітальне слово

Руслан Сивий, керівник Рівненського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою»

Новий адміністративно-територіальний устрій.

Правові засади місцевого самоврядування.

Михайло Шелеп, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Рівненського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою»

Статус, права та обов’язки депутатів місцевих рад

Регламент місцевих рад та робота в постійних комісіях

11.40– 11.50

Перерва

Робота з виборцями та звітування депутатів місцевих рад.

Інструменти залучення громадян

Бюджетний процес в громадах: основні етапи.

Підведення підсумків та заключні коментарі