Герої нашого краю: Семеренко Капітон Кирилович

Дата: 05.02.2021 13:26

Семеренко Капітон Кирилович народився в селі Засів, тепер Радивилівського району, в 1895 році. Після служби в армії (служив в лейб-гвардії в охороні царя Миколи ІІ та на фронтах першої світової війни) одружився та переїхав на проживання в село Стара Миколаївка, тепер Дубенського району. За часи польської окупації був в селі солтисом, а пізніше лісником в Смизькому лісництві. З приходом більшовиків в 1939 році був призначений головою сільської ради, що знаходилася в селі Стара Миколаївка. Весною 1944 року після другого приходу більшовиків він продовжив виконання функцій голови сільради. Органами МГБ заарештований в 1950 році по підозрі в допомозі підпільникам ОУН, зокрема боївці "Максима"-(Бронський Степан, с.Стара Носовиця). Отримав термін 10 років таборів. Карався в таборах Караганди. Після смерті сталіна вирок було переглянуто та в 1954 році Капітон Кирилович повернувся додому. Помер 6 травня 1975 року.

May be an image of 1 особаMay be an image of 2 людини, people standing та просто небаНемає опису світлини.