Податкова інформує:

Дата: 03.12.2021 13:05

Внесок малого бізнесу до бюджетів територіальних громад Рівненщини – 817 мільйонів гривень

Як повідомив  в.о. начальника  Головного управління  ДПС у Рівненській області Віталій Чуй, за січень - листопад 2021 року суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів області  817,8 млн грн єдиного податку. В порівнянні з аналогічним періодом 2020 року,  місцеві громади регіону додатково отримали 151,2 млн грн єдиного податку.

Юридичні  особи - спрощенці перерахували 110,4 млн грн цього податку, що на 16,8  млн грн перевищує минулорічні показники.

Фізичними особам – підприємцями сплачено 634,9 млн грн, що 137,2 млн грн більше відповідного періоду минулого року.

Сільськогосподарські товаровиробники – платники єдиного податку 4 групи сплатили 72,5 млн гривень.

Як зазначив Віталій Чуй, сумлінно сплачуючи єдиний податок до місцевих бюджетів, платники забезпечують життєдіяльність  територіальних громад. В свою чергу податкова служба продовжує розбудову сучасної моделі взаємодії з територіальними громадами та платниками податків щодо зручності процесів у сфері оподаткування.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX

За невидачу товарних чеків законодавством передбачено застосування штрафних санкцій

Фахівці податкової служби Рівненщини повідомляють, що відповідно до вимог п.1 ст.17 Закону 265/95, до суб’єктів господарювання за невидачу (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

- 100 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;

- 150 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення.

Проте, відповідно до п. 11 Прикінцевих положень Закону № 265/95 тимчасово, до 1 січня 2022 року, санкції, визначені пунктом 1 статті 17 цього Закону, застосовуються в таких розмірах:

- 10 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;

- 50 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення.

Запитували – відповідаємо

Як задекларувати частку об’єкта нерухомого майна в одноразовій декларації?

Власник частки об’єкта нерухомості, що належить декільком фізичним особам на праві спільної часткової власності зазначає в одноразовій спеціальній добровільній декларації загальну площу такого майна та розмір частки, що належить декларанту.

Зокрема, у графі 6 «Площа, кв. м.» розд. V «Нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» одноразової (спеціальної) добровільної декларації зазначається загальна площа нерухомого майна, а в графі 7 «Розмір частки» розд. V Декларації вказує розмір частки об’єкта нерухомості, що належить декларанту на праві спільної часткової або сумісної власності.

Нагадаємо, згідно з п.п. «б» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості), що належить декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходиться (зареєстроване, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

З повагою,

відділ інформаційної взаємодії