«16 днів проти насилля »

Дата: 09.12.2021 16:39

Я маю право жити на землі.
 Творити, дихати, учитись.
 Примножувать багатства всі її,
 Своєю Україною гордитись.

А почати нашу бесіду я пропоную з притчі.
 Посеред шляху лежав пес, повз нього проходило безліч
 людей, і кожен з них, проходячи поводив себе по – різному.
 Одні обережно обходили боком, щоб не наступити на нього,
 інші боляче штовхали, щоб не заважав, а ще одні – охоче
 жбурляли каміння, або голосно кричали на нього.
 А неподалік сидів старий жебрак. Дивився він на це все та й
 запитав у пса: «Чому ти тут лежиш?». На що пес йому
 відповів: «Я шукаю собі доброго хазяїна».
 Якщо цю притчу перекласти мовою сьогодення, то можна
 сказати, що наше життя – той самий шлях посеред якого
 ми. На цьому шляху ми зустрічаємося з різними людьми, всі
 по -різному до нас ставляться. Вони не завжди стримані,
 часто виникають у нас з ними сварки, і навіть, вдаються до
 насилля.

Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля» розпочата
 у 1991 році.
 Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада —
 Міжнародний день боротьби з насиллям та датою її завершення —
 10 грудня — Міжнародний день захисту прав людини.

Загалом, 16-денний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

• 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, офіційно оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році;

• 26 листопада – Всесвітній день інформації;

• 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом;

• 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

• 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;

• 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

• 6 грудня – річниця Монреальскої різанини, коли у 1989 році 14 жінок-студенток було вбито через те, що вони були феміністками;

• 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

• 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюг, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

У всьому світі ще до початку пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19) і кризи, яку вона викликала в усьому світі, кожна третя жінка зазнавала фізичного або сексуального насильства в певний момент свого життя. На жаль, 2020-2021 рік, з його особливими соціально-економічними умовами, коли багато людей були змушені дотримуватися режиму самоізоляції в рамках заходів по боротьбі з пандемією, лише посилив ситуацію з домашнім насильством. Особливо зважаючи на те, що діяльність служб, насамперед – правоохоронних органів та органів охорони, було переорієнтовано на подолання пандемії.

Однак, під час акції «16 днів проти насильства» ми хочемо нагадати суспільству про те, що проблема домашнього насильства не просто десь собі існує, а може стосуватися кожного з нас. Через наших знайомих, друзів, сусідів або навіть чужих людей, з якими ми можемо поділитись важливою інформацією про те, як протидіяти насильству або куди звернутися по допомогу. Або ж самостійно повідомити про випадок насильства до відповідної служби допомоги.

Рішенням виконавчого комітету Смизької селищної ради від 13 серпня 2021 року №76 створено координаційну раду з питань сім'ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми.

Законодавчою вимогою є: проведення засіданнь місцевих координаційних рад при потребі, щонайменше 3 рази на рік. Сьогодні ми зібралися обговорити актуальні питання в нашій громаді щодо проявів будь- якого виду насильства

«Як зупинити насильство».
 • Уникай ситуацій, які можуть призвести
 до насильства.
 • Говори спокійно і впевнено.
 • Дай агресору можливість зупинитися.
 • Відійти в сторону. Це не ознака
 слабкості!
 • Не прагни помсти ворогам. Вмій
 пробачати.
 • Попросити допомоги. Це не ознака
 слабкості чи боягузтва!

Насамперед, важливо, що в Україні діє Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», і з початку 2019 року домашнє насильство в нашій країні є злочином. Крім того, Закон передбачає низку послуг та сервісів, які може отримати людина, що зазнала домашнього насильства, та гарантує невідворотність покарання для її кривдника.

Також надаємо інформацію про те, куди ж звернутися людині, яка стала жертвою або свідком домашнього насилля

Для отримання допомоги та консультацій можна зателефонувати до правоохоронних органів або в правозахисні організації.

Основні номери:

• 102 – Національна поліція України;

• 103 – швидка медична допомога;

• 15-47 – безкоштовна цілодобова «гаряча» лінія для жертв домашнього насильства;

• 116-123 (з мобільного) та 0 800 500-335 (зі стаціонарного) – безкоштовна національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства;

• 116-111 (з мобільного) та 0 800 500-225 (зі стаціонарного) – національна дитяча «гаряча» лінія

• 0 800 213-103 – цілодобова гаряча лінія безоплатної правової допомоги.

«Пам’ятка»
 Немає виправдання бездушності, цинізму,
 агресивності, фантастичній жорстокості. І щоб не
 потонути в хвилях негативних емоцій гніву,
 незадоволенності життям, які накладаються на не
 зовсім здоровий соціальний фон, ми пам’ятаємо Берегти в собі людське, поважати в собі людину.