УПРАВЛЯТИ ГРОМАДОЮ ПОТРІБНО З ТОЧКИ ЗОРУ ПОТРЕБ ЖИТЕЛІВ!

Дата: 23.02.2022 10:54
Кількість переглядів: 297

В Рівному розпочався новий освітній проєкт для жінок, який допоможе активізувати їхню громадську і політичну діяльність. До навчання долучилися місцева громадська організація Агенція розвитку громад "Інтонація ЗМІН".

 

Вікторія Костюк, учасниця тренінгу "Гендерно орієнтоване врядування (ГОВ) як невід'ємна складова належного врядування" поділилася  короткими тезами, які ПОВИННІ знати і жителі Смизької громади:

 

  1. Лише коли жінки будуть наближені до прийняття рішень, тоді можна буде вирішити проблеми, які їх турбують!
  2. Гендерно орієнтоване бюджетування - це рішення, орієнтовані на кожного.
  3. Долати стереотипи (упередження) - набагато важче, ніж застосовувати інновації. Стереотипи впливають на прийняття наших щоденних рішень!
  4. Оцінка потреб людини - одна з ознак гендерного врядування. А до прийняття рішень потрібно залучати жінок і чоловіків різного статусу і віку.
  5. Якщо ми хочемо когось ощасливити, то спочатку потрібно запитати в цих людей, а що для них "щастя".
  6. Відсутність або наявність політичної волі щодо гендерного підходу в пливає на життя КОЖНОГО жителя громади.
  7. Те, що ініційоване знизу, має більше право на впровадження, ніж те, що спускається зверху.
  8. Щоб службовці були ефективними, то потрібно задовільняти потреби людей, які тут живуть. Саме громадські організації є буфером між людьми і владою.
  9. Якщо багато маленьких людей у своїх маленьких громадах будуть робити свої маленькі справи, то вони змінюватимуть щодня цей світ!
  10. Ми все не змінимо, систему не зломимо, але нам потрібно діяти, виходячи з потреб людей, і робити те, на що ми маємо вплив. Але потрібно щоразу збільшувати свій вплив, щоб зрозуміти заради чого ми живемо!

Жителям громади потрібно активно долучатися до демократичних процедур, обирати й ставати депутатами, контролювати місцеву владу, громадський бюджет, старостати, майбутню громадську рада, формувати молодіжну раду, треба вміти управляти спільним майном, створювати ОСББ, об'єднуватися в активні громадські об'єднання й організації за інтересами й т.д... Без активних дій звичайних людей громада буде приречена. Влада належить народові. В Україні є безліч ресурсів, що б її втілювати на місцях. Але поки на жаль, всі чекають міцних господарників і воліють обурюватися лише у Facebook. Такий спосіб змін у житті громади, на жаль,  не принесе!

 

Проєкт «Гендерний паритет у політичному та громадському життізапорука сталого розвитку громад Рівненщини» впроваджується ГО Центр підтримки громадських ініціатив "Чайка" за підтримки Уряду Великої Британії через Міністерство закордонних справ у партнерстві з NDI Ukraine - National Democratic Institute

Фото без опису

Фото без опису

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь