Податкова інформує:
Понад 1 мільярд гривень доходів задекларували жителі Рівненщини
Як повідомив в.о. начальника ГУ ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий, станом на 1 серпня 2022 року до державних податкових інспекцій подано 3775 річних податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2021 рік.
За наслідками поданих декларацій фізичними особами задекларовано 1 млрд 50,5 мільйонів гривень доходу. Самостійно нараховані податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб складають 24,4 млн грн.
На підтримку Збройних сил України жителями Рівненщини добровільно задекларовано 3,3 млн грн військового збору, що є вагомим внеском для забезпечення обороноздатності країни.
Цього річ в області офіційно задекларували доходи 52 мільйонери в сумі 369,7 млн грн, відповідно визначено до сплати 10,8 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 1,1 млн грн військового збору.
«Мешканці Рівненщини витримали ще один тест. Декларування доходів громадян в Україні в умовах воєнного стану – своєрідний екзамен на патріотизм українців та відношення до своєї країни. Адже сплачені податки з отриманих доходів – це, зокрема, можливість своєчасного фінансування Збройних Сил України ,- зазначив керівник податкової служби області.
Разом з тим, є ряд громадян, які ще досі не подали декларації про майновий стан і доходи. То ж податківці нагадують, що громадяни, які ще не задекларували отримані доходи за 2021 рік, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи та самостійно сплатити суму податкового зобов’язання.
Звертаємо увагу, що декларацію можна подати в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДПС Електронний кабінет.
Підстави для перереєстрації ПРРО
ГУ ДПС у Рівненській області нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 затверджено Порядок реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій. Відповідно до Порядку перереєстрація програмного реєстратора розрахункових операцій здійснюється у разі зміни найменування (прізвища, імені, по батькові (за наявності)) або податкового номера суб’єкта господарювання, найменування або адреси господарської одиниці, де використовується ПРРО. Для перереєстрації подається Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F 1316604). Заява про проведення перереєстрації або внесення змін у дані про ПРРО подається суб’єктом господарювання за умови направлення останнього фіскального звітного чека та закриття останньої зміни на такому ПРРО згідно з розд. V Порядку № 317. Звертаємо увагу, що перереєстрація та внесення змін у дані про ПРРО здійснюється у порядку та строки, встановлені для реєстрації.
Податкова амністія: перелік активів щодо яких не здійснюються нарахування та сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що нарахування та сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Декларування) не здійснюються щодо таких активів фізичної особи:
1. активи (крім визначених нижчепереліченими підпунктами 2 та 3) сумарна вартість яких не перевищує 400 тис грн станом на дату завершення періоду Декларування;
2. нерухоме майно, розташоване на території України, яке станом на дату завершення періоду Декларування належало фізичній особі на праві власності (у тому числі спільної сумісної або спільної часткової власності), що підтверджується даними відповідних державних реєстрів, в обсязі:
а) об’єкти житлової нерухомості:
квартира/квартири, загальна площа якої/яких не перевищує сукупно 120 кв. м, або майнові права, що підтверджені відповідними документами, на таку квартиру або квартири у багатоквартирному житловому будинку незавершеного будівництва;
житловий будинок/житлові будинки, зареєстрований/зареєстровані у встановленому порядку в Україні, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв. м, або житловий будинок незавершеного будівництва чи будинки незавершеного будівництва, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв. м, за умови наявності у такої фізичної особи права власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення;
б) об’єкти нежитлової нерухомості – нежитлові будинки некомерційного призначення та/або нежитлові будинки незавершеного будівництва некомерційного призначення, загальна площа яких не перевищує 60 кв. м;
в) земельні ділянки, сукупний розмір яких по кожній окремій ділянці не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України;
3. один транспортний засіб особистого некомерційного використання (крім транспортного засобу, призначеного для перевезення 10 осіб і більше, включаючи водія, легкового автомобіля з робочим об’ємом циліндрів двигуна не менше як 3 тис. куб. см та/або середньоринковою вартістю понад 400 тис грн, мотоцикла із робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 800 куб. см, літака, гелікоптера, яхти, катера), право власності на який було зареєстровано відповідно до законодавства України станом на дату завершення періоду Декларування.