Податкова інформує:

Дата: 24.01.2023 13:02

На захист довкілля платники Рівненщини перерахували 65,8 млн грн екологічного податку

Упродовж  2022 року для захисту довкілля суб’єкти господарювання Рівненської області перерахували до зведеного бюджету 65,8 млн грн екологічного податку. Це на 10,3 млн грн більше, ніж за 2021 рік.

Із цієї суми 47,9 млн грн надійшло до державного бюджету (+ 24,2% до 2021 року), та 17,9 млн грн було зараховано до спеціального фонду місцевого бюджету (+ 5,7 % до 2021 року).

Звертаємо увагу, що суб’єкти господарювання  сплачують екологічний податок за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів.

Податківці області нагадують, що наказом Міністерства фінансів України від 21.07.2022 №206, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04.08.2022 за №880/38216, затверджено зміни до форми податкової декларації з екологічного податку.

Вищезазначені зміни внесено з метою приведення Декларації у відповідність до вимог Закону України від 30.11.2021 №1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

З огляду на норми п.п.46.6 п.46 Податкового кодексу України вперше звітувати за новою формою Декларації платники екологічного податку мають за результатами 4 кварталу 2022 року.

Податковий календар на 30 січня

У Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що в понеділок, 30 січня 2023 року:

Останній день сплати:

• плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за грудень 2022 року;
  • юридичними особами авансового внеску за ІV квартал 2022 року податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
  • юридичними особами авансового внеску за ІV квартал 2022 року транспортного податку;
  • єдиного податку з юридичних осіб платниками четвертої групи за IV квартал 2022 року;
  • єдиного податку з юридичних осіб платниками єдиного податку третьої групи з особливостями оподаткування за грудень 2022 року;
  • за грудень 2022 року рентної плати за:

користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

користування радіочастотним ресурсом України;

транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;

транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

• податку на додану вартість за грудень 2022 року;
  • акцизного податку за грудень 2022 року;
  • єдиного податку платниками ІІІ групи, які використовують особливості оподаткування у розмірі 2 відсотки доходу, за результатами декларацій поданих за грудень 2022 року;
  • плати за землю фізичними особами - підприємцями - власниками та землекористувачами земельних ділянок за грудень 2022 року;
  • єдиного внеску, нарахованого за грудень 2022 року, гірничими підприємствами за найманих працівників;
  • за грудень 2022 року податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів, нарахованих у вигляді:

процентів на поточний або депозитний банківський рахунок;

процентів на вклади члена кредитної спилки;

• за грудень 2022 року податковим агентом податку на доходи фізичних осіб за попередній місяць, у разі якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку;
  • за грудень 2022 року податковим агентом військового збору, у разі якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку

Увага! Затверджено типову форму, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів і витрат за типовою формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

При цьому фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи ведуть облік доходів і витрат від виробництва та реалізації власної сільськогосподарської продукції окремо від обліку доходів і витрат від здійснення інших видів підприємницької діяльності.

Облік доходів та витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді.

Звертаємо увагу, що з 03.01.2023 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 30 листопада 2022 року № 405 «Про затвердження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, та Порядку її ведення», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2022 року за № 1596/38932 (далі – Наказ).

Наказом затверджено:

типову форму, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість;

Порядок ведення типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість.