Податкова інформує:

Дата: 28.03.2024 14:25

Про підсумки роботи податкових аудиторів Рівненщини за 2 місяці 2024 року

За січень-лютий 2024 року фахівцями управління податкового аудиту ГУ ДПС у Рівненській області проведено 204 перевірки, в тому числі:

- документальних  планових і позапланових – 68,

- фактичних -  136.

За результатами завершених перевірок до бюджету нараховано податків,  зборів та штрафних санкцій  на 52,0 млн гривень.

У січні-лютому 2024 року узгоджено результати  61 документальної (планових і позапланових) та 132 фактичних перевірок, за наслідками яких до бюджетів усіх рівнів нараховано та пред’явлено до погашення 69,0 млн гривень.

Також за результатами контрольно – перевірочної роботи  зменшено:

- суму ПДВ, заявлену до відшкодування з бюджету, на 2,7 млн грн;

- залишки від’ємного значення з ПДВ, які включаються до податкового кредиту наступних податкових періодів, на 4,8 млн грн;

- від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на суму 16,9 млн гривень.

До Зведеного бюджету протягом січня-лютого поточного року за результатами контрольно-перевірочної роботи надійшло 12,6 млн гривень.

Отримати інформацію з реєстрів ДПС можна у мобільному застосунку «Моя податкова»

ГУ ДПС у Рівненській області звертає увагу платників, що отримати інформацію з реєстрів ДПС можна у мобільному застосунку «Моя податкова». Зокрема, інформацію щодо:

- платників ПДВ;

- страхувальників;

- платників єдиного податку;

- неприбуткових установ та організацій.

Як це працює:

- завантажте застосунок «Моя податкова» в AppStore або GooglePlay;

- ідентифікуйтесь онлайн за допомогою файлового або хмарного КЕП будь-якого надавача;

- оберіть реєстр у розділі «Реєстр»;

- внесіть код ЄДРПОУ/РНОКПП;

- отримайте результат.

Долучайтесь та використовуйте податкові сервіси!

Строки сплати земельного податку для громадян

Відповідно до абзацу першого п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ, разом із детальним розрахунком суми податку, який, зокрема, але не виключно, має містити кадастровий номер та площу земельної ділянки, розмір ставки податку та розмір пільги зі сплати податку.
Земельний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (абзац перший п. 287.5 ст. 287 ПКУ).
Звертаємо увагу, що на вебпорталі ДПС функціонує розділ «Онлайн-навчання». Тут можна ознайомитись з інформаційними матеріалами щодо земельного податку. Цей розділ мобільний. Він доповнюється новими підрозділами відповідно до потреб платників податків. Вся інформація викладена у відео, презентаційних та текстових матеріалах, які постійно оновлюються та доповнюються.