Податкова інформує:
Більше 4 мільярдів гривень сплатили платники Рівненщини до зведеного бюджету
Платники податків Рівненщини продовжують підтримувати економіку країни, сумлінно сплачуючи до бюджету податки. Так, протягом трьох місяців поточного року до бюджетів усіх рівнів платниками області сплачено 4 млрд 298 млн гривень. За словами в.о. начальника ГУ ДПС у Рівненській області Андрія Троцка, ця сума на 176,5 млн грн перевищує надходження відповідного періоду 2023 року.
Зокрема, до державного бюджету надійшло 2 млрд 204 млн грн, а місцеві бюджети отримали 2 млрд 94 млн гривень.
У розрізі основних платежів за три місяці 2024 року найбільші суми надходжень склали з: податку на доходи фізичних осіб – 2,35 млрд грн, податку на додану вартість - 553 млн грн, податку на прибуток підприємств – 400 млн гривень.
Дякуємо платникам за фінансову підтримку держави у складний воєнний час!
Щодо сплати громадянами податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує громадянам, що за об’єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує для квартир – 60 кв. метрів, житлових будинків – 120 кв. метрів, різних типів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, – 180 кв. метрів.
Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
Ставка податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування в залежності від типу об’єктів та їх місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5 % за 1 кв. метр.
Оскільки у 2024 році податок нараховується за звітний 2023 рік, то ставка податку розраховується виходячи із мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2023, яка складала 6 700 гривень (таким чином, максимальна ставка за метр квадратний не може перевищувати 100,5 грн (6 700 * 1,5 %)).
Отже, сума податку залежить від ставки податку, встановленої відповідною місцевою радою за місцезнаходженням кожного об’єкта нерухомості та загальної площі таких об’єктів.
Так, наприклад у фізичної особи перебуває у власності квартира загальною площею 65 метрів квадратних. Сума податку розраховується як добуток загальної площі квартири, зменшеної на 60 кв. м, та ставки податку, яка встановлена рішенням органів місцевого самоврядування і складає, наприклад, 1,5 % (100,5 грн за метр квадратний). Розрахунок суми податку: (65-60) * 100,5 = 502,5 грн.
Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку, обчисленого згідно з нормами Податкового кодексу України, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Податкове зобов’язання з податку сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Звертаємо увагу, що за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).
Завдяки електронним сервісам можна дізнаватися про зміни в законодавстві
ГУ ДПС у Рівненській області нагадує платникам податків, що на вебпорталі ДПС України функціонує сервіс «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (http://zir.tax.gov.ua), де можна знайти «Запитання-відповіді» з роз’яснення податкового законодавства, «Нормативні та інформаційні документи», «Останні зміни в законодавстві», «Податковий календар».
Також до послуг платників такі електронні сервіси, як: «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», за допомогою якого можна перевірити потенційних бізнес-партнерів щодо сумлінності сплати податків до бюджету; «Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг» для отримання безкоштовного кваліфікованого електронного підпису; Інформація з реєстрів: про взяття на облік платників страхувальників, платників єдиного податку, платників ПДВ тощо.
Звертаємо увагу платників, що у сервісі «Онлайн навчання» доступні онлайн уроки, інформаційні та презентаційні матеріали щодо податків, їх сплати та подання звітності, та «Декларування громадян».
Наразі триває кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2023 році. Тож сервіс предзаповнення декларації за допомогою простих кроків пропонує: обравши тільки період, отримати інформацію про доходи та сплачені податки; пройти анкетування (відмітивши категорію платника та вид доходу); перевірити заповнену згідно даних ДПС декларацію, у разі необхідності додати інформацію та додатки. Цим сервісом можуть скористатись як фізичні особи-підприємці, які обрали загальну систему оподаткування, громадяни, які здійснюють незалежну професійну діяльність, так і громадяни, у тому числі які заявляють право на податкову знижку.
Користуйтесь електронними сервісами ДПС – це зручно та спрощує взаємодію з податковою службою!