Податкова інформує:

Дата: 11.06.2024 15:27
Кількість переглядів: 13

Платники єдиного податку Рівненщини  спрямували до місцевих бюджетів понад 662 млн грн

 

Суб’єкти господарювання Рівненщини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, упродовж січня – травня  поточного року сплатили до місцевих бюджетів області 662,7  млн грн єдиного податку. 

За словами заступника начальника ГУ ДПС у Рівненській області Юрія Гурського, порівняно з аналогічним періодом минулого року сплата єдиного податку збільшилась на 240  млн гривень, або на 56 відсотків.

Значна частка надходжень – це внесок фізичних осіб - підприємців. Вони перерахували до бюджетів громад 553,9  млн грн єдиного податку. 

В свою чергу, внесок юридичних осіб становить 78,6 млн грн, а сільськогосподарських товаровиробників – 30,2 млн грн цього платежу.

Нагадаємо, що єдиний  податок у повному обсязі зараховується до місцевих скарбниць та займає друге місце у структурі їх надходжень.

Дякуємо платникам, які  сумлінно сплачують податки та підтримують місцеві громади!

 

Хто є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

 

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

Підпунктом 266.1.2 п. 266.1 ст. 266 ПКУ визначено платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

        а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

        б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

        в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

 

Своєчасно та у повному обсязі перераховані до бюджету  податки – це інвестиції у майбутнє держави та перемогу над загарбником

 

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує суб’єктам господарювання та громадянам про необхідність дотримання вимог чинного законодавства стосовно забезпечення повноти та своєчасності сплати податків, зборів і платежів, єдиного соціального внеску, а також вжиття заходів з погашення наявної заборгованості.

Сплата податків є конституційним обов’язком кожного, від виконання якого залежить як стан місцевих бюджетів, так і соціально-економічний розвиток держави, а також  рівень добробуту її громадян.  

Окрім того, надходження податків до бюджетів усіх рівнів  є вагомою складовою доходів та залишається важливим засобом стабілізації економіки держави під час воєнного стану.

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 59 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами), у разі, коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу. Саме з податкової вимоги платник податків має можливість дізнатися про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, та можливі наслідки його непогашення в установлений строк.

Але, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні – 3 060 грн), податкова вимога не надсилається (не вручається).

Тобто, у разі, якщо платник податків має суму боргу, яка не перевищує 3 060 гривень, такий платник податків не буде поінформований про свій податковий борг. Відповідно, несплата наявних боргів та створення нових може призвести до збільшення загальної суми заборгованості понад 3 060 гривень, що вже передбачатиме застосування заходів примусового стягнення.

Звертаємо увагу, що за несвоєчасні розрахунки з бюджетами, згідно з нормами Податкового кодексу України, передбачена фінансова відповідальність у вигляді штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату.

Крім того, фізичним особам слід пам’ятати, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте нерухоме та рухоме майно такої фізичної особи. Також до боржників - фізичних осіб, у тому числі тих, хто є власниками банківських карток, вживаються заходи щодо арешту рахунків.

Додатково інформуємо, що переглянути інформацію про стан розрахунків з бюджетом, у т. ч. податковий борг та реквізити для його сплати, можна скориставшись меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету та у мобільному застосунку «Моя податкова», вкладка «Переглянути про стан розрахунків з бюджетом» розділу «Послуги».

Також, якщо у вас є сумніви щодо наявності боргів перед державою, для отримання інформації щодо податкового боргу, можна звертатись за телефонами «гарячих ліній» підрозділу по роботі з податковим боргом ((0362)643247(0362)643124, (0362) 643156), або ж до Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації (https://rv.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda).

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь