Податкова інформує:
Cуб’єкти господарювання Рівненщини сплатили понад 57 мільйонів гривень екологічного податку
За забруднення довкілля впродовж п’яти місяців 2024 року платники податків Рівненської області сплатили до бюджету 57,7 млн грн екологічного податку. Цей показник порівняно з надходженнями за січень-травень 2023 року зріс на 30 відсотків. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області.
Так, із загальної суми, 41,5 млн грн було перераховано до державного бюджету, що перевищує минулорічний показник на 9,4 млн гривень. Місцеві бюджети теж отримали частку екологічного податку в сумі 15,6 млн грн, що на 4,4 млн грн гривень більше, ніж торік.
У податковій службі нагадують, що платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, які здійснюють:
– викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;
– скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;
– розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання);
– утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);
– тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.
Ліси Рівненщини поповнили бюджет держави на понад 61 мільйон гривень
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що за результатами п’яти місяців 2024 року на Рівненщині суб’єктами господарювання за користування лісовими ресурсами до зведеного бюджету сплачено 61,4 млн грн, що на 42,8 млн грн перевищує надходження січня-травня 2023 року.
Зокрема, із сплаченої суми місцевий бюджет отримав 37,5 млн грн (+25,1 млн грн до січня-травня 2023 року), відповідно до державного бюджету надійшло 23,9 млн грн (+17,7 млн грн до 2023 року).
Нагадаємо, що згідно з п. 256.1 ст. 256 Податкового кодексу України платниками рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів є лісокористувачі - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи з джерел їх походження з України або виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, фізичні особи (крім фізичних осіб, які мають право безоплатно без видачі спеціального дозволу використовувати лісові ресурси відповідно до лісового законодавства), а також фізичні особи - підприємці, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами.
Суб’єкти господарювання можуть використовувати у своїй діяльності як апаратні, так і програмні РРО
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує платникам податків, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
При цьому суб’єкти господарювання мають можливість використовувати у своїй діяльності як апаратні, так і програмні РРО – програмне забезпечення або додаток на смартфон, планшет, комп’ютер, який дозволяє з будь-якого пристрою сформувати розрахунковий документ.
Відповідне програмне забезпечення ДПС надається суб’єктам господарювання безкоштовно, - безкоштовною є не лише сама програма, але також і її підтримка.
Програмний РРО від ДПС в смартфоні, комп’ютері, ноутбуці або у планшеті можна зареєструвати в режимі онлайн в Електронному кабінеті (https://cabinet.tax.gov.ua/).
Поряд з безкоштовними ПРРО платники податків можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО відповідно до своїх фінансових можливостей та функціональних потреб.
Більше інформації щодо ПРРО розміщено на вебпорталі ДПС у банері «Програмні РРО» детальніше за покликанням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.
Справжність фіскального чека можна перевірити на вебпорталі ДПС
Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу покупців, що на вебпорталі ДПС у розділі «Е-сервіси» функціонує пошуковий сервіс «Пошук фіскального чека», який розміщений за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check.
Цей сервіс дозволяє здійснити пошук чека РРО/ПРРО, перевірити його справжність та сприяє припиненню незаконної діяльності окремих торгівців.
Також звертаємо увагу, що з метою забезпечення контролю за діяльністю суб’єктів господарювання сфери торгівлі, громадського харчування та послуг функціонує сервіс - чат-бот «StopViolationBot» в месенджері Telegram, який надає можливість в будь-якому місці та у будь-який час, 24/7, повідомляти податкову службу про факти виявлених ймовірних порушень законодавства.
Тож, якщо вам відмовили у розрахунку банківською карткою чи не видали чек, або ж ви маєте інформацію про здійснення суб’єктом господарської діяльності без державної реєстрації чи торгівлі без ліцензії, повідомляйте про такі факти через цей сервіс.
Отримана через чат-бот «StopViolationBot» інформація про можливі порушення платниками податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, досліджується та перевіряється працівниками податкових органів, а у випадку підтвердження наданої інформації вживаються відповідні заходи реагування.
--
З повагою,
відділ інформаційної взаємодії
ГУ ДПС у Рівненській області
Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінках Фейсбук.
ДПС України: https://www.facebook.com/TaxUkraine
ГУ ДПС у Рівненській області: https://www.facebook.com/tax.rivne