Податкова інформує:
Про підсумки роботи податкових аудиторів Рівненщини за 7 місяців 2024 року
За січень-липень 2024 року фахівцями управління податкового аудиту ГУ ДПС у Рівненській області проведено 1018 перевірок, з них 217 документальних перевірок та 801 фактичну перевірку.
За результатами завершених перевірок до бюджету нараховано податків, зборів та штрафних санкцій на 113,9 млн гривень.
Також за результатами контрольно-перевірочної роботи зменшено:
- суму ПДВ, заявлену до відшкодування з бюджету на 5,2 млн гривень;
- залишки від’ємного значення з ПДВ, які включаються до податкового кредиту наступних податкових періодів на 6,4 млн гривень;
- від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на суму 21,9 млн гривень.
До Зведеного бюджету протягом січня-липня 2024 року за результатами контрольно-перевірочної роботи надійшло 42,9 млн гривень.
Фізична особа – підприємець сплачує єдиний внесок за місяць, в якому було втрачено статус «особи з інвалідністю»
Частиною четвертою ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Закон № 2464) встановлено, що, зокрема, фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (крім електронних резидентів (е-резидентів), звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із змінами та доповненнями, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Згідно з п. 3.4 розд. ІІІ Порядку обміну інформацією між Міністерством доходів і зборів України, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 19.09.2013 № 494, та постановою правління Пенсійного фонду України від 19 вересня 2013 року, Пенсійний фонд України (далі – ПФУ) щомісяця надає Державній податковій службі України дані про пенсіонера за віком, інваліда, дату встановлення пенсії, встановлення (втрати) інвалідності.
На підставі інформації, отриманої в ПФУ, в реєстрі страхувальників встановлюються/знімаються відповідні ознаки, зокрема, «фізична особа – пенсіонер за віком», або «особа з інвалідністю».
Оскільки Законом № 2464 не передбачено пропорційного розрахунку бази нарахування єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців , то місяць, в якому втрачено статус «особи з інвалідністю» є базовим звітним періодом для таких категорій платників.
Таким чином, фізична особа – підприємець (крім електронних резидентів (е-резидентів) зобов’язана сплачувати єдиний внесок за місяць, в якому було втрачено статус «особи з інвалідністю».
Як отримати Витяг щодо стану розрахунків з бюджетом та цільовими фондами за даними органів ДПС
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що в Електронному кабінеті удосконалено сервіс одержання Витягу щодо стану розрахунків з бюджетом та цільовими фондами за даними органів ДПС.
З 1 травня 2024 року є можливість отримати Витяг щодо стану розрахунків з бюджетом та цільовими фондами за даними органів ДПС:
за будь-який рік, поточний рік та минулі роки окремо;
з розрахунком пені на суму наявного податкового боргу на день звернення платника;
з підписом/без підпису посадової особи контролюючого органу.
Детально ознайомитись з інформацією як отримати Витяг щодо стану розрахунків з бюджетом та цільовими фондами за даними органів ДПС можна за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/splata-podatkiv-ta-edinogo-vnesku--povernennya-platejiv-z-byudjetu/stan-rozrahunkiv-platnikiv-z-byudjetom-ta-fondami/oderjannya-platnikami-dokumentu-schodo-stanu-rozrahunkiv-platnikiv-z-byudj/videouroki/11025.html.
За користування і оренду земель громади Рівненщини отримали понад 411 мільйонів гривень
За січень – липень 20243 року до місцевих бюджетів Рівненщини надійшло 411,2 млн грн плати за землю. Як зазначив в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Андрій Троцко, цей показник збільшився на 24,6 млн грн порівняно з надходженнями відповідного періоду 2023 року.
Найбільшу суму земельного податку і орендної плати сплатили суб'єкти господарювання-юридичні особи. З початку року вони перерахували до бюджетів громад 338,5 млн грн, а це – плюс 16,9 млн грн до 2023 року.
Фізичні особи поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши 77,7 млн грн цього платежу. Сплачена сума на 7,7 млн грн перевищує показники десяти місяців 2023 року.
Нагадаємо, плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування земельним податком – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Які документи необхідно подати разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи фізичній особі, яка має статус внутрішньо переміщеної особи, для реалізації права на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу на суми коштів, сплачених нею у вигляді орендної плати за договором оренди житла?
Разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи необхідно подати:
копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
копію договору оренди житла;
копії платіжних та розрахункових документів, що підтверджують факт сплати (крім електронних розрахункових документів);
заяву, в якій зазначені відомості щодо відсутності умов, які не дають право на отримання податкової знижки згідно з нормами законодавства.
Додатковими документами, які підтверджують відсутність умов, що не дають права на отримання податкової знижки може бути Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, інформація від структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської райдержадміністрацій щодо адресної допомоги для покриття витрат на проживання тощо.
Більше про декларування доходів громадян – за посиланням: https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2024
Запитували – відповідаємо: яка ставка транспортного податку?
Відповідно до п. 267.4 ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 ПКУ.
Звертаємо увагу, що на вебпорталі ДПС України функціонує розділ «Онлайн-навчання», який містить корисну інформацію з податкової тематики, навички заповнення податкової звітності та розуміння оптимальних механізмів сплати податкових платежів.
Для зручності користувачів всі матеріали розподілені за блоками. В одному з блоків можна ознайомитись з інформацією щодо майнових податків. Розміщений розділ «Онлайн-навчання» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya.