Податкова інформує:
За результатами кампанії Декларування – 2024 до бюджету надійшло понад 22 млн грн податків і зборів
Під час проведення цьогорічної кампанії Декларування, декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік подали 6611 жителів Рівненщини, в яких задекларували понад 721 млн грн доходів.
Декларанти самостійно нарахували податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб у сумі 20,0 млн грн та 4,3 млн грн військового збору.
Станом на 01.08.2024 року до бюджету надійшло 18,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб та військового збору – 4,0 млн гривень.
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що граничний термін сплати зобов’язання щодо задекларованої суми ПДФО та військового збору, відповідно до п.179.7 Податкового кодексу України, настав 01.08.2024 року, а тому декларантам доречно було б провести звірку щодо сплати для уникнення податкового боргу.
У податковій службі області нагадують, що в умовах воєнного стану декларування доходів – це особистий внесок кожного в обороноздатність країни.
Регулярна сплата ЄСВ — гарантія виконання державою соціальних зобов’язань перед громадянами
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що одним із джерел формування коштів Пенсійного фонду України є надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ).
Усі платники єдиного внеску зобов’язані сплачувати ЄСВ у розмірі 22 % від бази нарахування (заробітної плати, винагороди за виконання робіт або надання послуг).
Від сплати ЄСВ та набутого страхового стажу залежить право працівника на соціальний захист: на призначення пенсії; оплату лікарняних; допомогу на випадок безробіття; допомогу на випадок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
Тож регулярна сплата ЄСВ — гарантія виконання державою соціальних зобов’язань перед громадянами.
Звертаємо увагу, що з 01 квітня 2024 року розміри ЄСВ стали такими: мінімальний ЄСВ — 1760 грн за місяць (22% від мінімальної зарплати 8000 грн, тобто 8000х22%); максимальний ЄСВ — 26400 грн за місяць (22% від 15 мінімальних зарплат, тобто 8000 х 15 х 22%).
Суб’єкти господарювання при наданні послуг таксі повинні застосовувати РРО та/або ПРРО
ГУ ДПС у Рівненській області у черговий раз звертає увагу, що законність здійснення діяльності з перевезення пасажирів, зокрема таксі, постійно аналізується податковою службою.
Нагадаємо, що здійснення господарської діяльності з перевезення пасажирів можливе лише за умови державної реєстрації суб’єктом господарювання із зазначенням відповідного виду діяльності та отримання відповідної ліцензії.
Окремо звертаємо увагу платників податків щодо необхідності дотримання вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зокрема, суб’єкти господарювання при наданні послуг таксі повинні обов’язково застосовувати РРО та/або ПРРО при здійсненні розрахунків в салоні автотранспортного засобу надавати споживачам послуг відповідні розрахункові документи.
Тож наголошуємо на необхідності неухильного дотримання вимог чинного законодавства України.
Звертаємо увагу, що на вебпорталі ДПС України функціонує розділ «Онлайн-навчання», який містить корисну інформацію з податкової тематики, навички заповнення податкової звітності та розуміння оптимальних механізмів сплати податкових платежів.
Для зручності користувачів всі матеріали розподілені за блоками. В одному з блоків можна ознайомитись з інформацією щодо РРО/ПРРО. Розміщений розділ «Онлайн-навчання» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya.
На відновлення довкілля суб’єкти господарювання Рівненщини сплатили понад 32 млн гривень
За забруднення довкілля впродовж семи місяців 2024 року платники податків Рівненської області сплатили до зведеного бюджету 32,6 мільйона гривень екологічного податку. Цей показник порівняно з надходженнями за відповідний період 2023 року зріс на 8,1 млн гривень. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області.
Так, із загальної суми надходжень, 16,4 мільйона гривень було перераховано до державного бюджету, що перевищує показник 2023 року на 3,8 мільйона гривень. Місцеві бюджети теж отримали частку екологічного податку в сумі 16,2 мільйона гривень, що на 4,3 мільйона гривень більше, ніж у 2023 році.
Нагадуємо, що платниками екологічного податку, відповідно до пункту 240.1 статті 240 Податкового Кодексу України (далі – ПКУ), є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються, зокрема:
викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (п. 240.1.1 ПКУ);
скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні обʼєкти (п. 240.1.2 ПКУ);
розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання (п. 240.1.3 ПКУ).
Податковий борг: чим загрожує несплата податків
Статтею 67 Конституції України визначено, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори порядку і розмірах, встановлених законом.
При цьому, невиконання платниками податків своїх обов’язків щодо своєчасної до повної сплати податків та зборів, матиме відповідні наслідки, визначені діючим законодавством України.
Несплата платником податків суми узгоджено грошового зобов’язання, у встановлений податковим кодексом України строк, призводить до виникнення податкового боргу.
Відносно платників податків, які допустили наявність податкового боргу, контролюючими органами застосовуються заходи стягнення такого боргу, в тому числі такі як опис майна у податкову заставу, стягнення коштів з банківських рахунків, продаж активів в рахунок погашення податкового боргу та інші заходи.
Детальніше про наслідки податкового боргу для платника податків - на вебпорталі ДПС у банері «Онлайн-навчання» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/robota-z-pogashennya-podatkovogo-borgu/naslidki-nesplati-podatkiv/655096.html
Щодо надання платіжних документів для отримання податкової знижки за навчання
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти таким платником податку та/або членом його сім’ї першого ступеня споріднення та/або особи, над якою встановлено опіку чи піклування, або яку влаштовано до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, якщо такого платника податку призначено відповідно опікуном, піклувальником, прийомним батьком, прийомною матір’ю, батьком-вихователем, матір’ю-вихователькою.
Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розд. IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені (п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги)) (п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).
Копії зазначених у п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація), а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ (п.п. 166.2.2 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).
Тож, фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання зобов’язана подати до контролюючого органу разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи:
-копії платіжних та розрахункових документів, зокрема, квитанції, фіскальні чеки, прибуткові касові ордери, що ідентифікують надавача послуг і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх отримувача);
-копію договору з навчальним закладом, в якому обов’язково повинно бути відображено заклад освіти – надавача послуг і здобувача освіти – отримувача послуг, вартість таких послуг і строк оплати за такі послуги;
-довідку про отримані у звітному році доходи;
-документи, які підтверджують ступінь споріднення у разі компенсації вартості здобуття дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення.