Податкова інформує:
На підтримку ЗСУ платники податків Рівненщини перерахували до бюджету понад пів мільярда гривень військового збору
З початку року платники податків Рівненщини спрямували до державного бюджету 551,2 млн грн військового збору.
Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Андрій Троцко, надходження за 8 місяців поточного року збільшились порівняно з аналогічним періодом 2023 року на 71,7 млн грн, або на 15 відсотків.
Лише у серпні платники області сплатили 73,4 млн грн цього збору.
Такі показники надходження військового збору – результат відповідальної позиції як працедавців краю, так і громадян, які самостійно декларують свої доходи та сплачують податки, – зазначають у податковій службі області.
Тож кожен платник, хто чесно працює, отримує легальні доходи та сплачує військовий збір, фінансово підтримує ЗСУ і цим вносить посильний вклад у нашу Перемогу над загарбниками.
До відома роботодавців: оновлено форму повідомлення про прийняття працівника на роботу
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що Постановою КМУ від 23.08.2024 № 967 внесено зміни до Постанови КМУ від 17.06.2015 №413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту». Внесеними змінами надано фізичним особам можливість повідомляти територіальні органи ДПС про укладення трудових договорів з домашніми працівниками.
Повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації), та/або резидентом Дія Сіті до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а фізичною особою, яка уклала трудовий договір з домашнім працівником, — за її податковою адресою (місцем проживання) за формою згідно з додатком 1 до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу.
У разі припинення трудового договору з домашнім працівником фізична особа, яка уклала з ним трудовий договір, повідомляє територіальний орган Державної податкової служби за місцем її податкової адреси (місцем проживання) про факт і підстави припинення укладеного з домашнім працівником трудового договору за формою згідно з додатком 2 протягом трьох днів з дня його звільнення.
Ці зміни дозволяють фізичним особам, які уклали трудові договори з домашніми працівниками, подавати відповідні повідомлення до територіальних органів за встановленими формами.
Завантажити Постанову № 967 та бланк повідомлення: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-postanovy-kabinetu-ministriv-ukrainy-vid-17-chervnia-2015-r-s967230824
Фізична особа має право звернутись до контролюючого органу для звірки у разі незгоди з визначеним загальним МПЗ
Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу громадян, що згідно з п.п. 170.14.6 п. 170.14 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у разі незгоди платника податку на доходи фізичних осіб (податок) з визначеним контролюючим органом загальним мінімальним податковим зобов'язанням та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні (ППР) сумою річного податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб такий платник податку має право у порядку, встановленому статтею 42 цього Кодексу, протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:
- земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;
- суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;
- суми сплачених податків, зборів, платежів.
У разі подання платником податку до контролюючого органу правовстановлюючих документів на земельні ділянки або договорів про передачу в оренду, емфітевзис або інше користування земельних ділянок, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства, відомості про які відсутні у базах даних інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, обчислення мінімального податкового зобов'язання здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом інформації від відповідних органів про власність/користування або перехід права власності/користування на такі земельні ділянки.
Якщо за результатами звірки виявлено розбіжності між даними контролюючого органу та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, контролюючий орган протягом 10 днів, наступних за днем завершення звірки, зобов'язаний скасувати (відкликати) таке податкове повідомлення-рішення та у разі потреби надіслати (вручити) платнику податку нове податкове повідомлення-рішення разом з детальним розрахунком суми податку, складене з урахуванням результатів проведеної звірки.