Податкова інформує:
Платники податків Рівненщини з початку року спрямували на соціальні гарантії понад 8,4 млрд гривень
Упродовж січня – серпня 2024 року суб’єкти господарювання Рівненщини сплатили 8 млрд 415 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. За словами в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Андрія Троцка, такі надходження єдиного внеску на 1 млрд 232 млн грн перевищили надходження січня-серпня минулого року.
Зокрема, лише у серпні цього року платники податків області сплатили 1млрд 71 млн грн єдиного внеску (+ 223,6 млн до серпня 2023 року).
Нагадаємо, що єдиний внесок є джерелом наповнення фондів соціального страхування, з яких здійснюються виплати пенсій, забезпечуються соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків на виробництві чи професійних захворювань. Цей платіж, як відомо, сплачується з легальних доходів громадян. Тож позитивна динаміка надходжень єдиного внеску напряму залежить від зростання фонду оплати праці та легалізації доходів найманих працівників.
Важливо: несплачений єдиний внесок призводить до втрати страхового стажу працівника, необхідного для призначення пенсій у майбутньому, адже періоди роботи зараховуються до страхового стажу лише за умови сплати страхових внесків у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Детальну інформація про особливості декларування і сплати єдиного внеску читайте у розділі "Онлайн-навчання" на вебпорталі податкової служби: https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-derjavne-sotsialne-strahuvannya--/
Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, мають право не застосовувати РРО при здійсненні розрахункових операцій
Правовідносини у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних РРО регулюються Законом від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Податковим кодексом України (далі – ПКУ).
Законом № 265 визначено правові засади застосування РРО та ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Його дія поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі. Встановлення норм щодо незастосування РРО в інших законах, крім ПКУ, не допускається.
При цьому, нормами ст. 178 ПКУ, якою визначено порядок оподаткування фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, не передбачено обов’язкового застосування РРО при здійсненні готівкових та/або безготівкових розрахунків такими платниками податку.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитись у ЗІР ДПС України
Які документи необхідно подати платнику податку для реалізації права на податкову знижку в частині сум витрат сплачених за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що п.п. 166.3.5 Податкового кодексу України встановлено, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, суму фактично здійснених ним протягом звітного податкового року витрат на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними бо товарними чеками, прибутковими касовим ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача)), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги) (п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).
У зазначених документах обов’язково повинні бути відображені сума сплачених страхових та пенсійних внесків, дата сплати, прізвище платника, реквізити договору згідно з яким здійснюється така плата, відповідний договір (договір довгострокового страхування життя, договір (договір довгострокового страхування життя, договір недержавного пенсійного забезпечення, пенсійний контракт з недержавним пенсійним фондом тощо).