Податкова інформує:
Платники податків Рівненщини сплатили понад 1,6 млрд гривень ПДВ
В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що надходження податку на додану вартість від платників Рівненщини до держбюджету за вісім місяців 2024 року склали 1 млрд 652 млн гривень, що на 231 млн грн перевищує надходження відповідного періоду минулого року.
Зокрема, у серпні поточного року суб’єкти господарювання області перерахували до бюджету країни 228 млн грн ПДВ (+31,4 млн грн до вересня 2023 року).
Також рахунки платників податків поповнилися на 1 млрд 358 мільйонів гривень відшкодованого ПДВ.
Зауважимо, що позитивна динаміка в надходженні податку на додану вартість є результатом сумлінної діяльності більшості суб’єктів господарювання, а також ефективної роботи податкової служби, направленої на своєчасну протидію процесам ухилення від оподаткування.
Чи має право на податкову знижку працівник, якщо за його дорученням підприємство здійснювало перерахування сум коштів із одержуваного ним доходу на навчання його дитини, але у платіжній інструкції як «Платник» вказано підприємство, а в «Призначенні платежу» – прізвище працівника?
Згідно з п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти таким платником податку та/або членом його сім’ї першого ступеня споріднення та/або особи, над якою встановлено опіку чи піклування, або яку влаштовано до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, якщо такого платника податку призначено відповідно опікуном, піклувальником, прийомним батьком, прийомною матір’ю, батьком-вихователем, матір’ю-вихователькою.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача)), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги) (п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).
У даному випадку, для підтвердження понесених витрат на навчання, платнику необхідно отримати довідку від працедавця, який за його дорученням здійснював перерахування сум коштів із одержуваного ним доходу та копії платіжних інструкцій, якими здійснювалось перерахування.
Відповідно до вимог п. 41 глави ІІ Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 29 липня 2022 року № 163 реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнюється платником так, щоб надавати отримувачу коштів повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється платіжна операція. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.
Враховуючи викладене, довідка від працедавця, який за дорученням платника податку здійснював перерахування сум коштів із одержуваного ним доходу до навчальних закладів, для оплати його навчання чи навчання інших членів його сім’ї першого ступеня споріднення, є підставою для отримання платником податку податкової знижки за навчання.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитись у ЗІР ДПС України
Реквізити рахунків для сплати платежів до бюджету
Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що з реквізитами рахунків для зарахування платежів до загального фонду державного бюджету можна ознайомитись на вебпорталі ДПС або субсайті ГУ ДПС у Рівненській області в розділі «Рахунки для сплати платежів» (https://rv.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv).
У розділі «Рахунки для сплати платежів» можна знайти інформацію про:
• реквізити рахунків для сплати податків, зборів та платежів до державного та місцевих бюджетів по Рівненській області;
• реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Рівненській області.
Платники податків Рівненщини сплатили до бюджету країни понад 7 млрд гривень податку на доходи фізичних осіб
За січень-серпень 2024 року платники податків Рівненщини перерахували до зведеного бюджету 7 млрд 67 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 307 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.
За словами в.о начальника ГУ ДПС у Рівненській області Андрія Троцка, із сплаченої суми 56 відсотків, або 3 млрд 9684,7 млн грн, отримали місцеві бюджети громад області.
Якщо порівнювати показники надходжень ПДФО до місцевих бюджетів у поточному році із надходженнями за січень-серпень 2023 року, то приріст податку на доходи фізичних осіб в абсолютній величині склав понад 56 млн гривень.
Нагадаємо, що надходження ПДФО є надважливими у формуванні місцевих бюджетів, адже в структурі загальних надходжень цей податок займає позицію лідера та становить до 77 відсотків. Такі ресурси дають можливість розвивати інфраструктуру, будувати, фінансувати необхідні проєкти, покращувати рівень життя мешканців громад. Тому важливо, щоб роботодавці дотримувались вимог трудового законодавства щодо офіційного оформлення працівників та своєчасної виплати заробітної плати на рівні не менше встановленого законодавством.
Про отримання Витягу щодо стану розрахунків
Орієнтуючись на інформаційні потреби платників податків, в Електронному кабінеті створено сучасний та зручний варіант інформаційної послуги, а саме удосконалено сервіс одержання платником документа, що підтверджує стан розрахунків з державним та місцевими бюджетами, а також цільовими фондами. З 01 травня 2024 року доступне отримання Витягу щодо стану розрахунків, починаючи з 2013 року за кожний рік окремо та в розрізі податків, зборів, платежів, а також єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на відміну отримання такого документу тільки за звітні періоди поточного року.
Крім цього, розроблено окремий функціонал для платників, які мають податковий борг на день подання Запиту про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів стосовно розрахунку пені, яка буде нарахована у разі погашення такого боргу поточною датою.
Якщо платник податків у Запиті, який подається через електронний кабінет ставить позначку про необхідність підпису Витягу щодо стану розрахунків, то на такий документ накладається кваліфікований електронний підпис керівника підрозділу економічного аналізу територіального органу ДПС за основним місцем обліку такого платника.
Для отримання Витягу щодо стану розрахунків платникові необхідно:
створити «Запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС» за встановленою формою для юридичних та фізичних осіб в приватній частині електронного кабінету у пункті меню «Заяви, запити для отримання інформації», вибираючи при цьому період запиту за який платник бажає отримати Витяг. Зосереджуємо вашу увагу, що за кожний рік Запит подається окремо.
Створений запит надсилається до органу ДПС за основним місцем обліку платника податків.
Слід зазначити, що отримання Витягу щодо стану розрахунків через Електронний кабінет має низку переваг: працює за допомогою персональних комп’ютерів та смартфонів без відвідування органів ДПС; платник може у режимі реального часу отримати доступ до особистої інформації; отримання інформації відбувається без встановлення програмного забезпечення та інше.
Використовуйте електронні сервіси ДПС - спілкуйтесь з податковою службою он-лайн
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують платникам податків про використання електронних сервісів ДПС, а саме:
- інформаційно-комунікаційна система «Електронний кабінет», порядок функціонування якої визначений наказом Міністерства фінансів України від 14.07.2017 №637 «Про затвердження функціонування Електронного кабінету»;
- безкоштовний мобільний застосунок «Моя податкова» – створений ДПС України щоб забезпечити громадянам простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби.
Звертаємо увагу, що Електронний кабінет (https://cabinet.tax.gov.ua/) працює цілодобово в реальному часі і не вимагає використання жодного додаткового програмного забезпечення, надає можливість часткового автоматичного передзаповнення декларації про майновий стан і доходи на підставі даних Державного реєстру фізичних осіб – платників податку та відомостей про обʼєкти нерухомого чи рухомого майна. Для зручності та спрощення процедури декларування доходів у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи», який дозволяє сформувати податкову декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів, у т. ч. для використання права на податкову знижку.
Мобільний застосунок «Моя податкова» також надає багато можливостей, наприклад: отримання інформації про адресу реєстрації, об’єкти оподаткування, борг та отримані ППР, направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів, подання Податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка), перегляд інформації про стан розрахунків з бюджетом, подання Заяви до Реєстру волонтерів, отримання повідомлень від контролюючого органу тощо.