Податкова інформує:

Дата: 26.09.2024 08:13
Кількість переглядів: 23

Місцеві бюджети Рівненщини отримали понад 115 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів

 

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що впродовж січня – серпня 2024 року до бюджетів  територіальних громад Рівненщини надійшло 115,7 млн грн акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що на 22,3 млн грн, або на 24 відсотка, перевищує надходження відповідного періоду 2023 року. 

Зокрема, у серпні  2024 року надходження цього платежу до місцевих бюджетів склали 16,5 млн грн, що  порівняно  з показниками  серпня минулого року більше на 2,9 млн гривень.

У Головному управлінні ДПС у Рівненській області наголошують, що задля забезпечення надходжень до бюджетів акцизного податку вкрай важливо забезпечити на місцях легальну реалізацію підакцизних товарів.

Нагадуємо, у територіальних громадах необхідно контролювати дотримання вимог законодавства всіма господарюючими суб’єктами, які реалізують алкогольну та тютюнову продукцію, а споживачам – купувати марковану підакцизну продукцію і перевіряти у фіскальному чеку відображену суму акцизного податку. Перевірити достовірність чеку можна за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check.

 

 

 

Вам відмовили у видачі фіскального чека? – Можете повідомити про це податкову службу через чат-бот

 

Через чат-бот «StopViolationBot» в месенджері Telegram кожен споживач може повідомити про відмову продавця видати фіскальний чек.

Тобто, в будь-який час доби та в будь-якому місці перейдіть за посиланням https://t.me/StopOverpriceBot  та поінформуйте податкову службу про:

незастосування РРО/ПРРО, невидачу чеків; 

відмову у розрахунку банківською карткою; 

завищення цін на продовольчі товари, лікарські засоби; 

неоформлення трудових відносин з найманими працівниками; 

здійснення господарської діяльності без державної реєстрації. 

Отримана від вас через чат-бот «StopViolationBot» інформація про можливі порушення законодавства досліджується та перевіряється працівниками податкової служби, а у випадку підтвердження наданої інформації вживаються відповідні заходи реагування, в тому числі перевірки. 

Пам’ятайте! Якщо вам відмовили у видачі фіскального чека – вам відмовили у захисті. 

 

 

 

Маєте намір працювати з безкоштовним  ПРРО від ДПС? – Відвідайте практикуми по встановленню таких ПРРО

 

Шановні платники податків, якщо у Вас виникають питання щодо застосування РРО/ПРРО, звертайтесь на наші "гарячі лінії" з питань надання практичної та методологічної допомоги бізнесу. Відповідальні особи допоможуть у вирішенні питань та нададуть Вам фахові консультації. Телефони «гарячих ліній»:

з питань реєстрації ПРРО/РРО  - (0362) 692628,

з питань застосування РРО/ПРРО - (0362) 692622, (096) 1641066.

Звертаємо увагу, що в ГУ ДПС у Рівненській області щотижнево проводяться практикуми для підприємців, які мають намір працювати з безкоштовним ПЗ ПРРО ДПС, по встановленню таких ПРРО.

В ході практикуму працівники ГУ ДПС допоможуть зареєструвати: господарську одиницю,

 програмний РРО (касу), касира.

Для цього необхідно мати з собою:

  • електронний цифровий підпис або електронні печатки у кількості, що відповідає кількості касирів, які будуть працювати на ПРРО;
  • телефон, планшет, ноутбук, на який буде встановлюватись ПРРО ДПС.

Для максимальної зручності підприємців та забезпечення оптимальної кількості учасників проводиться попередній запис. Записатись можна за телефонами (0362) 692-628,   692-566,  або залишивши заявку через комунікаційну податкову платформу: rv.ikc@tax.gov.ua

Детальніше як працює комунікаційна податкова платформа дивіться у відео

Більше про ПРРО – за посиланням  http://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.

 

За використання лісових ресурсів краю до бюджету сплачено 93 млн гривень

У Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що за підсумками восьми місяців поточного року за використання лісових ресурсів Рівненщини до зведеного бюджету сплачено 93 млн гривень рентної плати. Такі надходження на 33,3 млн грн перевищили показники відповідного періоду 2023 року. 

Зокрема, лісокористувачі області поповнили місцеві скарбниці на 56,1 млн грн (+ 20,6 млн грн до 2023 року), відповідно 36,9 млн грн надійшло до державного бюджету (+ 12,7 млн грн до 2023 року). 

Нагадаємо, що згідно зі ст. 256.2.1. – 256.2.4. Податкового кодексу України, об’єктом оподаткування рентною платою є не тільки деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування, але й деревина, заготовлена під час проведення заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, з розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю у зв’язку з будівництвом шляхів, трубопроводів тощо. До цього переліку відносяться і другорядні лісові матеріали, зокрема, заготівля живиці, кори, пнів та інших лісових матеріалів та побічні лісові користування, як заготівля дикорослих плодів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки та заготівля очерету.

Звертаємо увагу, що ознайомитсь з порядком нарахування та сплати рентної плати можна на вебпорталі ДПС України у  розділі «Онлайн-навчання/Рентна плата/ Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів», який містить корисну інформацію щодо заповнення податкової звітності та розуміння оптимальних механізмів сплати податкових платежів.

 

 

Про перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

 

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є роботодавці, зокрема, підприємства, установи та організації, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань).
Базою нарахування єдиного внеску для платників, зазначених у п. 1 (крім абзацу сьомого) частини першої ст. 4 Закону № 2464, є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

Види виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат визначено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 №5.                

Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 року № 1170.

 

Який документ на вимогу покупців повинна надавати фізична особа -підприємець, яка має право не застосовувати РРО та/або ПРРО?

 

Відповідно до п. 6 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (фізичними особами – підприємцями), які відносяться відповідно до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Разом з тим, п. 15 ст. 3 Закону № 265 визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов’язані надавати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України від 12 травня 1991 року № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1023). Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену Законом № 1023, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.

Таким чином, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку, яка має право не застосовувати РРО та/або ПРРО, зобов’язана надати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця.

 

Детальніше з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитись у ЗІР ДПС України

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь