Податкова інформує:

Дата: 02.10.2024 13:43
Кількість переглядів: 72

Внесок Рівненщини до бюджету країни - понад 14 мільярдів гривень сплачених податків

 

Платники податків Рівненщини продовжують підтримувати державу у складний воєнний час сплаченими податками.

Так, упродовж дев’яти  місяців цього року платники області спрямували до зведеного бюджету країни 14 млрд 2 млн грн податків та зборів. Приріст порівняно з аналогічним періодом минулого року  склав майже 1,3 млрд грн, або 10 відсотків. Про це повідомив в.о.начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Андрій Троцко.

До державної скарбниці надійшло понад 7,2 млрд гривень. Серед основних бюджетоформуючих платежів лідерами є: податок на доходи фізичних осіб – майже 3,5 млрд грн, податок на додану вартість – 1,9 млрд грн та податок на прибуток – 830 млн гривень.

Доходи місцевих бюджетів упродовж січня – вересня поточного року склали більш як 6,8 млрд гривень. 

«Вчасно  сплачуючи податки, платники поповнюють державну та місцеві скарбниці, підтримують фінансову стійкість та обороноздатність держави», - зазначив Андрій Троцко.

 

Запитували -  відповідаємо: що означає термін «податкова знижка»?

 

Відповідно до п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених ПКУ.

Більше про декларування доходів громадян та податкову знижку – за посиланням:  https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2024.

Звертаємо увагу, що ознайомитись з актуальними роз’ясненнями податкового законодавства можна на вебпорталі ДПС в ЗІР (https://zir.tax.gov.ua/).

 

Хто є платником земельного податку за земельні ділянки, що знаходяться у власності малолітніх та неповнолітніх дітей

 

Відповідно до ст.ст. 269, 270 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, земельні частки (паї), які перебувають у власності, та земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування.

Статтею 6 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року № 2947-ІІІ (далі – Сімейний кодекс) визначено, що правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Якщо дитина або особа, дієздатність якої обмежена, не може самостійно здійснювати свої права, ці права здійснюють батьки, опікун або самі ці особи за допомогою батьків чи піклувальника (ст. 14 Сімейного кодексу).

Згідно з п. 99.2 ст. 99 ПКУ грошові зобов’язання малолітніх/неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття малолітніми/неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі.

Батьки (усиновителі) малолітніх/неповнолітніх і малолітні/неповнолітні у разі невиконання грошових зобов’язань малолітніх/неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу.

Відповідно до п. 1 ст. 34 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV із змінами

Перелік категорій фізичних осіб, які звільняються від сплати земельного податку, визначено у п. 281.1 ст. 281 ПКУ, але пільги щодо сплати земельного податку для малолітніх та неповнолітніх дітей не передбачені.

Отже, земельний податок за земельні ділянки, що знаходяться у власності малолітніх та неповнолітніх дітей, нараховується на загальних підставах, і сплачується батьками, опікунами або самими малолітніми та неповнолітніми дітьми за допомогою батьків чи піклувальників.

 

Детальніше з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитись у ЗІР ДПС України


Фото без опису


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь