Податкова інформує:

Дата: 27.11.2024 15:01
Кількість переглядів: 36

На Рівненщині надходження від туристичного збору становлять понад 2 мільйона гривень

 

Впродовж десяти місяців 2024 року до місцевих бюджетів Рівненщини платниками податків сплачено 2 млн 238 тис грн туристичного збору. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 7 відсотків.

Більшу частину збору сплатили фізичні особи-підприємці – 1 млн 317 тис гривень.   Відповідно юридичні особи спрямували до місцевих скарбниць майже 921 тис гривень.

Податківці нагадують, що туристичний збір справляється за рішенням територіальної громади про встановлення туристичного збору. Ставка  збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи в місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5 % – для внутрішнього туризму та до 5 % – для в’їзного туризму від розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної ради.

Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади.

 

Щодо термінів нарахування і сплати податкових зобов’язань з рентної плати за  користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України та плати за землю з юридичних осіб  за жовтень 2024 року

 

Порядок справляння рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України визначено статтями 254 та 257 Податкового кодексу України.

Базовий податковий (звітний) період для вказаного платежу дорівнює  календарному місяцю. Відповідно платники рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, подають до контролюючих органів за місцем податкової реєстрації податкову декларацію з рентної плати із відповідним додатком.

Сума податкових зобов’язань, яка визначена у податковій декларації за податковий (звітний) місяць, сплачується до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.

Відповідно до статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. 

Оскільки граничний термін сплати податкових зобов’язань з рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України та плати за землю за жовтень 2024 року припадає на 02 грудня поточного року, з метою рівномірного податкового навантаження рекомендуємо платникам податків сплатити податкові зобов’язання по вказаних платежах, нараховані за жовтень  2024 року, не пізніше 29 листопада 2024 року.

 

Територія високого рівня податкової довіри: як фізичним особам доєднатися до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства

 

         Доєднатися до Проекту можуть як юридичні, так і фізичні особи – підприємці.  Для кожної з категорій є окремі критерії, разом з тим, є  спільні вимоги до всіх категорій.

         Зокрема, для фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування:
         рівень сплати ПДФО має бути рівним або вищим від середнього по галузі;
         рівень сплати ПДВ має бути рівним або вищим від середнього по галузі за останні 12 звітних періодів;
         рівень заробітної плати повинен бути не меншим за середню заробітну плату по галузі в регіоні, помножену на коефіцієнт 1.1 за останні 4 квартали.
         Для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку III групи:
         дохід перевищує 5,0 млн. гривень;
         рівень сплати податків до бюджету повинен дорівнювати або перевищувати середній по галузі за останні 4 квартали;
         рівень заробітної плати повинен бути не меншим за середню заробітну плату по галузі в регіоні, помножену на коефіцієнт 1.1 за останні 4 квартали.
         Спільні вимоги до всіх категорій:
         відсутність порушень строків подання звітності;
         відсутність рішення про включення до ризикових платників ПДВ;
         відсутність заборгованості зі сплати податків та ЄСВ;
         відсутність порушень граничних строків розрахунків за експортно-імпортними операціями протягом останніх 12 місяців;
         відсутність санкцій до платника податків та/або його засновників (учасників), кінцевих бенефіціарних власників;
         відсутність процедур банкрутства або припинення діяльності;
         відсутність громадянства держави, що здійснює збройну агресію проти України, у платника податків та/або його засновників (учасників), кінцевих бенефіціарних власників;
         відсутність змін щодо основного виду економічної діяльності протягом останніх 12 місяців;
         відповідність критеріям залежно від обраної системи оподаткування;
         перебування на обліку в ДПС більше 1 року.
         Відповідна інформація розміщена на вебпорталі ДПС: Головна/Територія високого рівня податкової довіри/Питання-відповіді (https://tpd.tax.gov.ua/).

 

Малий бізнес Рівненщини сплатив до місцевих бюджетів майже 1,3 мільярда гривень єдиного податку 

Суб’єкти господарювання Рівненської області, які працюють за спрощеною системою оподаткування, сплатили протягом десяти місяців 2024 року до місцевих бюджетів 1 млрд 269 млн гривень єдиного податку, що на 44 відсотка, або на 390 млн грн більше надходжень відповідного періоду 2023 року. Про це повідомив в.о. начальника податкової служби області Андрій Троцко.

Як зазначають у податковій службі Рівненщини, найбільша частка надходжень належить фізичним особам – підприємцям, які відрахували до місцевих скарбниць 1 млрд 51 млн гривень єдиного податку(+361,53 млн грн, або 60%, до січня-жовтня 2023 року).

Юридичні особи, у свою чергу, спрямували у розпорядження територіальних громад краю 139,5 мільйона гривень цього платежу (+24 млн грн, або 21%, до січня-жовтня 2023 року). Водночас, від сільськогосподарських товаровиробників до місцевих бюджетів надійшло 78,5 млн гривень (+4,7 млн грн до 2023 року). 

Стабільні надходження платежів до місцевих бюджетів - це гарантоване соціальне і пенсійне забезпечення жителів територіальних громад. Тримаємо економічний фронт – сумлінно сплачуємо податки! - наголошують у Головному управлінні ДПС у Рівненській області. 

 

Платформа довіри: новий субсайт ДПС

Для об’єднання зусиль бізнесу та держави у боротьбі з тіньовою економікою було ухвалено Закон України від 18 червня 2024 року № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» (далі – Закон № 3813). Це ще один крок на шляху впровадження ризик-орієнтованої системи в роботі ДПС.

Законом № 3813 передбачено щоквартальне формування Державною податковою службою України Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства та оприлюднення цього переліку на вебпорталі ДПС.

Платники, які відповідатимуть низці вимог та критеріїв, пов’язаних з  оподаткуванням, та потраплять до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства отримають певні податкові переваги.

Мова йде, зокрема, про мораторій на проведення документальних перевірок, окрім деяких їх видів. Також буде скорочено строки камеральних та документальних перевірок при отриманні бюджетного відшкодування та строки надання індивідуальних податкових консультацій.

Для таких платників спрощується механізм взаємодії з податковою, оскільки за кожним з них буде закріплено комплаєнс-менеджера з метою підвищення якості обслуговування.

Запровадження саме щоквартального формування Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства дозволить платнику податків переглянути результати та обставини здійснення діяльності та вжити заходи щодо покращення  власних показників.

З метою покращення сервісів для платників податків ДПС створено окремий субсайт «Територія високого рівня податкової довіри».

Користуючись цим субсайтом, платники мають можливість отримати зручний доступ до актуальної інформації, зокрема, Переліків платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства та розрахованих середніх показників критеріїв у розрізі регіонів, видів економічної діяльності, груп платників податків та періодів.

Так, інтерактивне головне меню субсайту «Територія високого рівня податкової довіри» містить такі сервіси:

- Кількість платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства станом на поточну актуальну (поточну) дату.

- Перевірити, чи входить субʼєкт господарювання до Переліку.

- Перехід до меню «Платники з Переліку».

- Перехід до приватної частини Електронного кабінету.

- Мапа платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства (Територія податкової довіри).

- Питання – відповіді.

- Контактна інформація та зворотній звʼязок.

 

Запитували – відповідаємо: хто вважається фізичною особою - резидентом України в розумінні Податкового кодексу


         Відповідно до п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 розд. І Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ), фізична особа - резидент - це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.

          У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

         Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.

         Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.
         Якщо всупереч закону фізична особа - громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого ПКУ або нормами міжнародних угод України.

         Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого - четвертого цього підпункту, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права.
         Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому ПКУ, або її реєстрація як самозайнятої особи.

         У разі якщо у розд. IV ПКУ використовується термін «резидент» у відповідних відмінках, під цим терміном розуміється «фізична особа - резидент».

 

На охорону довкілля суб’єкти господарювання Рівненщини  сплатили понад 80 мільйонів гривень

 

За забруднення довкілля впродовж десяти місяців 2024 року платники податків Рівненської області сплатили до бюджету 81,9 млн грн екологічного податку. Цей показник порівняно з надходженнями за січень-жовтень 2023 року зріс на 14,1 млн гривень. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області. 

Так, із загальної суми 58,3 мільйона гривень було перераховано до державного бюджету, що перевищує минулорічний показник на 8,6  млн гривень. Місцеві бюджети теж отримали частку екологічного податку в сумі 23,6 млн грн, що на 5,5 млн грн гривень більше, ніж торік. 

Звертаємо увагу платників податків, що на вебпорталі ДПС України функціонує  розділ «Онлайн-навчання», який містить корисну інформацію з податкової тематики, навички заповнення податкової звітності та розуміння оптимальних механізмів сплати податкових платежів. Для зручності користувачів всі матеріали розподілені за тематичними блоками. Розміщений розділ «Онлайн-навчання» за посиланням  https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya.

 

Відомості про доходи можна отримати у смартфоні

 

У Головному управлінні ДПС у Рівненській оласті звертають увагу фізичних осіб, що отримати відомості про доходи можна просто і швидко, використовуючи сматрфон.

Завантажуйте в App Store/Google Play мобільний застосунок «Моя податкова», ідентифікуйтеся онлайн з використанням КЕП або хмарного підпису.

У розділі «Послуги» обирайте «Отримати відомості про суми виплачених доходів», вкажіть необхідний період та отримайте результат за 5 хвилин.

Крім того нагадуємо, що швидко отримати відомості про доходи можна у меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету.

Цінуйте свій час та приєднуйтеся!

Довідково: відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються починаючи з 1 кварталу 1998 року за будь-які п’ять років (по квартально), з 1 кварталу 2021 року поквартально в розрізі місяців із зазначенням номера кварталу та місяця, відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 50 днів після його закінчення.

 

Більш детальніше – за посиланням https://tax.gov.ua/mobilniy-zastosunok-moya-podatkova/prezentatsiyni-materiali/743998.html.

 

 

Перевірити чи є у фізичної особи податковий борг можна в Електронному кабінеті

 

         У Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, що такі громадяни можуть отримати інформацію про наявність (відсутність) податкового боргу, скориставшись Електронним кабінетом, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.

          Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua або за допомогою мобільного застосунку «ДІЯ».

         У приватній частині Електронного кабінету режим «Стан розрахунків з бюджетом» надає користувачу Електронного кабінету доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника).

         При цьому червоним кольором позначено суми заборгованості перед бюджетом.

         Крім цього, у разі виникнення у платника податків податкового боргу, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

         Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.

         Податкова вимога не надсилається (не вручається), а заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, не застосовуються, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 грн). У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

         Слід зазначити, що фізичні особи – громадяни мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу:

         за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо нарахованої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

         за своєю податковою адресою (місцем реєстрації) для проведення звірки даних щодо нарахованої суми транспортного податку.

         Для проведення звірки щодо плати за землю фізичні особи мають право письмово або в електронній формі засобами електронного зв’язку звернутися до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації у контролюючих органах або за місцем знаходження земельних ділянок, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю).

         Крім того, провести звірку платники можуть скориставшись мобільним застосунком «Моя податкова».


Фото без опису


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь