Обмін досвідом та практиками з протидії домашньому насиллю

Дата: 10.12.2024 16:19
Кількість переглядів: 25

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» 5 грудня 2024 року в приміщенні Тараканівського ліцею відбувся обмін досвідом та практиками з протидії домашньому насильству за участю  координаційних рад з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми виконавчих комітетів Тараканівської сільської та Смизької селищної рад.

 

На заході обговорено:

- основні новели законопроєкту № 8329 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв’язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок i домашньому насильству та боротьбу із  цими  явищами (Стамбульська конвенція)» (набуває чинності 19 грудня 2024 року);

 

- повноваження суб’єктів територіальних громад;

 

- алгоритм реагування на випадки домашнього насильства або загрозу вчинення суб’єктів територіальної громади у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;

 

- індикатори прихованих форм домашнього насильства щодо дітей;

 

- психологічні аспекти роботи з кривдниками та постраждалими дітьми.

 

Учасники заходу обмінялись досвідом у розробленні, прийнятті та реалізації місцевих програм щодо запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, а також пошуку дієвих механізмів вирішення проблемних питань, які виникають у ході такої роботи.

 

Психологиня, терапевт з кризової психології та консультант з військової психології Оксана Мартинюк розповіла, що психологічна робота з дітьми та учнями - це складний та важливий процес, спрямований на розвиток, підтримку та корекцію психологічного стану дітей та підлітків. Діяльність психолога з учнями включає в себе різноманітні форми, методи та методики, що враховують вікові особливості та індивідуальні потреби кожної дитини. Робота практичного психолога з дітьми є одним з найважливіших напрямів психологічної допомоги. Мета роботи з дитиною яка постраждала від домашнього насильства - це сприяння повноцінному психологічному та особистісному розвитку дітей, їх адаптації до соціальних умов, попередження та корекція психологічних проблем у майбутньому розвитку дитини.

 

Головним завданням на місцевому рівні залишається підвищення міжвідомчої взаємодії всіх дотичних до проблеми інституцій (соціальних працівників, освітян, правоохоронців, медичних працівників), спрямованої на забезпечення комплексного підходу до подолання насильства. 

Проведення таких робочих зустрічей щодо обміну досвідом та практиками з протидії домашньому насиллю дає змогу ділитися позитивним досвідом роботи між суб’єктами та покращити роботу щодо ефективного реагування на факти насильства, надання допомоги та захисту постраждалим особам та притягнення кривдників до передбаченої законом відповідальності.

 

Постійний професійний розвиток та вдосконалення практичних навичок – запорука успіху роботи фахівців!

Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися до розділу «Соціальний захист»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь