Податкова інформує:
Понад 175 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів отримали місцеві бюджети Рівненщини
За інформацією Головного управління ДПС у Рівненській області, впродовж 2024 року до бюджетів територіальних громад Рівненщини надійшло 175,21 млн грн акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що на 30 млн грн або на 21 відсоток перевищує надходження відповідного періоду 2023 року.
Зокрема, у грудні 2024 року надходження цього платежу до місцевих бюджетів склали 13,8 млн грн, що порівняно з показниками відповідного періоду минулого року більше на 1,8 млн гривень.
У Головному управлінні ДПС Рівненській області повідомляють, що задля забезпечення надходжень до бюджетів акцизного податку вкрай важливо забезпечити на місцях легальну реалізацію підакцизних товарів.
Нагадуємо, керівники територіальних громад мають контролювати дотримання вимог законодавства всіма господарюючими суб’єктами, які реалізують алкогольну та тютюнову продукцію, а споживачі – купувати марковану підакцизну продукцію і перевіряти у фіскальному чеку відображену суму акцизного податку.
Перевірити достовірність чеку можна за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check.
Увага! Скасовано «воєнну» пільгу щодо добровільної сплати єдиного внеску для ФОП
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу фізичних осіб – підприємців, що скасовано воєнну пільгу про добровільну сплату єдиного внеску для ФОП на 2025 рік (п. 3 Прикінцевих положень Закон України "Про державний бюджет України на 2025 рік"). Таким чином, пільга про добровільну сплату єдиного внеску для ФОП діяла в період з 01.03.2022 по 31.12.2024.
З 1 січня 2025 року ФОП знову повинні обов'язково сплачувати єдиний внесок за себе.
Разом з тим, як і раніше, діятиме звільнення від сплати єдиного внеску для окремих категорій платників, зокрема, мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе платники єдиного внеску із місцезнаходженням (місцем проживання) на тимчасово окупованій території України; платники єдиного внеску, призвані на військову службу під час мобілізації; ФОП – особи із інвалідністю (за умови наявності пенсійних або соціальних виплат).
Також, в статті 39 Закону про держбюджет на 2025 рік передбачено збільшення розміру максимальної бази зарплати для нарахування єдиного внеску з 15 до 20 МЗП.
Тобто, у 2025 році єдиний внесок, крім тих підприємців, які платили внески (22% від мінімальної зарплати за звичайного співробітника і 8,41% за працівника з інвалідністю) за найманих працівників, мають сплачувати за себе самозайняті особи і ФОП на спрощеній і загальній системі оподаткування.
Розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2025 становить 8000 грн. Відповідно, мінімальний розмір єдиного внеску у 2025 році складає 1760 гривень на місяць (8000 грн*22%) або 5280 гривень за квартал. Максимальний платіж – 35 200 гривень на місяць.
З 1 січня 2025 року стартувала Кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2024 році!
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом. Тож, з 01 січня 2025 розпочалась кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2024 році.
Річну податкову декларацію про доходи за минулий рік зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2025 року громадяни, які отримали доходи, з яких торік не сплачено податок на доходи фізичних осіб.
Основні випадки подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація):
- отримання окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнених від оподаткування (п.п.168.1.3 п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України (далі – ПКУ));
- отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) (п.п.168.2.1 п.168.2 ст.168 ПКУ);
- іноземні доходи (п.п.170.11.1 п.170.11 ст.170 ПКУ);
- для отримання податкової знижки (ст.166 ПКУ).
Зобов’язані подавати Декларацію також:
- фізичні особи, які отримують доходи від підприємницької діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування (ст.177 ПКУ);
- фізичні особи, які проводять незалежну професійну діяльність (ст.178 ПКУ);
- іноземці, які за результатами звітного року набули статус резидента України мають відобразити доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи (п.п.170.10.4 п.170.10 ст.170 ПКУ);
- платники податку на доходи фізичних осіб – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду (п.179.3 с.179 ПКУ).
Рівненщина: платники податків краю спрямували до держбюджету понад 1 млрд грн військового збору
За 2024 рік платники податків Рівненщини перерахували до держбюджету 1 млрд 20 мільйонів гривень військового збору. За словами в.о. начальника ГУ ДПС у Рівненській області Андрія Троцка, порівняно із 2023 роком сума надходжень зросла на 260 млн гривень.
Така позитивна динаміка сплати цього платежу є, в першу чергу, результатом відповідального ставлення бізнесу до питань офіційного працевлаштування найманих працівників та легальної виплати заробітної плати, оскільки військовий збір утримується саме із зарплати, тобто залежить від доходів, які виплачуються платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму.
Головне управління ДПС у Рівненській області дякує сумлінним платникам за підтримку економічного фронту та забезпечення обороноздатності країни!
ФОП – платники єдиного податку є платниками військового збору
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу, що з 01.01.2025 ФОП – платники єдиного податку є платниками військового збору.
Ставка військового збору для ФОП – платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп у 2025 році – 800,0 грн (10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, з розрахунку на календарний місяць). Сплачується щомісячно не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Ставка військового збору для ФОП – платників єдиного податку третьої групи – 1 відсоток від доходу, визначеного згідно зі ст. 292 Податкового кодексу України. Сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації платника єдиного податку за податковий (звітний) квартал.
Більше інформації – за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/856165.html.
Сумлінним платникам – підтримка комплаєнс-менеджера
Головне управління ДПС Рівненській області звертає увагу, що Закон України від 18 червня 2024 року № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» передбачає створення посади «комплаєнс-менеджера» – посадової особи податкового органу, яка буде відповідальна за взаємодію з платниками податків.
Комплаєнс-підтримка - це новий дієвий та зручний рівень партнерства бізнесу та держави, покликаний допомогти у прийнятті управлінських рішень та виключити ризики порушення податкового законодавства. Проста та відкрита комунікація з податковою стає доступнішою. Комплаєнс-менеджер для кожного сумлінного платника - це надійний порадник, помічник і професіонал.
Основні завдання комплаєнс-менеджера:
передбачення податкових ризиків: аналіз фінансової діяльності підприємств для виявлення потенційних податкових ризиків;
запобігання порушенням: розроблення рекомендацій і проведення консультацій із метою запобігання можливим порушенням податкового законодавства;
мінімізація ризиків: розроблення стратегій для мінімізації існуючих податкових ризиків;
консультації та підтримка: надання індивідуальних консультацій підприємствам щодо податкових питань.
Вся контактна інформація про комплаєнс-менеджера надходитиме до приватної частини Електронного кабінету платника податків, який включений до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. При цьому платник зможе сам обирати зручний для себе формат взаємодії та частоту комунікацій. Така гнучка система забезпечить повну прозорість і ефективність у вирішенні податкових питань.
При цьому комплаєнс-менеджер не лише проінформує про вимоги законодавства, але й допоможе розробити найкращі стратегії виконання податкових зобовʼязань та усунення потенційних ризиків порушення податкового законодавства. Це включає детальний аналіз фінансових операцій, пошук інструментів державної підтримки, якими може скористатися платник. Також за необхідності комплаєнс-менеджер надасть усну податкову консультацію.
Звертаємо увагу бізнесу на функціонування субсайту ДПС «Територія високого рівня податкової довіри», де розміщено усю необхідну інформацію про проєкт ДПС «Територія високого рівня податкової довіри», де платники зможуть дізнатися про середні показники сплати податків до бюджету та середню заробітну плату по своїй галузі, перевірити власні показники тощо.