Податкова інформує:

Дата: 01.04.2025 15:28
Кількість переглядів: 16

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує: до завершення кампанії декларування доходів громадян залишився лише місяць

 

До завершення кампанії декларування доходів громадян залишився лише місяць! Кінцевий термін подання декларації про майновий стан і доходи – 30 квітня 2025 року.

Задекларувати свої доходи зобов’язані громадяни, які у 2024 році отримували прибутки, з яких не було сплачено податки. Зокрема, це стосується доходів від незалежної професійної діяльності; прибутків від здачі в оренду майна; спадщини чи подарунків; доходів від продажу рухомого або нерухомого майна; прощеного боргу; прибутків, отриманих з іноземних джерел, тощо.

Декларацію про майновий стан і доходи можна подати зручно та без черг у кілька способів:

онлайн – через Електронний кабінет платника податків;

особисто – у податковому органі за місцем реєстрації;

поштою – із повідомленням про вручення.

Нагадаємо, що своєчасне подання декларації – це не лише виконання законодавчих вимог, а й запобігання штрафам, забезпечення прозорості доходів та справедливий розподіл податкових надходжень для розвитку країни.

Детальна інформація про декларування доступна на сайті ДПС за посиланням: https://rv.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2025/.

Консультації можна отримати за телефонами гарячих ліній:

 https://rv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/880240.html.

Не відкладайте – подбайте про свою податкову відповідальність вже сьогодні!

 

 

Звіти по ПДФО та ЄСВ потрібно подавати щомісяця

 

Головне управління ДПС у Рівненській  області нагадує суб’єктам господарювання, що з 2025 року податковий розрахунок з ПДФО та ЄСВ потрібно подавати щомісяця до 20 числа місяця наступного за звітним.

Форму податкового розрахунку сум податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2025 №39.

Нова форма звіту включає основний розрахунок і кілька додатків:  

- Додаток 1 – інформація про ЄСВ.  

- Додаток 4ДФ – відомості про доходи.  

- Додаток 5 – інформація про трудові відносини.  

- Додаток 6 – дані про спеціальний стаж.  

У  Податковому розрахунку визначено ідентифікатори форм J0500110 – для юридичних осіб та F0500110 – для фізичних осіб та додатку 4ДФ «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» - ідентифікатори форм J0510410 та F0510410 відповідно.

Електронні форми документів розроблено відповідно до затвердженого стандарту на основі специфікації eXtensibleMarkupLanguage (XML) та розміщено на вебпорталі ДПС у розділі: «Електронна звітність» → «Платникам податків про електронну звітність» → «Інформаційно-аналітичне забезпечення» → «Реєстр електронних форм податкових документів» ((https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro/informatsiyno-analitichne-za/reestr-elektronnih-form-po/)

 

 

Щодо пільг зі сплати земельного податку для фізичних осіб

 

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб наведено в ст. 281 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Так, згідно з п. 281.1 ст. 281 ПКУ від сплати земельного податку звільняються:

особи з інвалідністю першої і другої групи;

фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

пенсіонери (за віком);

ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до п. 281.2 ст. 281 ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 ст. 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи (п. 281.3 ст. 281 ПКУ).

Пунктом 281.4 ст. 281 ПКУ визначено, що якщо фізична особа, визначена у п. 281.1 ст. 281 ПКУ, станом на 01 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, визначених п. 281.2 ст. 281 ПКУ, така особа до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги (далі – заява про застосування пільги).

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, в якому подано таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.

У разі подання фізичною особою, яка станом на 01 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, заяви про застосування пільги після 01 травня поточного року, пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

Згідно з п. 281.5 ст. 281 ПКУ, якщо право на пільгу у фізичної особи, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, виникає протягом календарного року та/або фізична особа, визначена у п. 281.1 ст. 281 ПКУ, набуває право власності на земельну ділянку/земельні ділянки одного виду використання, така особа подає заяву про застосування пільги до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки протягом 30 календарних днів з дня набуття такого права на пільгу та/або права власності.

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з урахуванням вимог п. 284.2 ст. 284 ПКУ та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.

У разі недотримання фізичною особою вимог абзацу першого п. 281.5 ст. 281 ПКУ пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік (п. 285.1 ст. 285 ПКУ).


Фото без опису


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь